statystyki

Horror w domu opieki wyreżyserowany. TVN musi przeprosić

autor: Patryk Słowik12.02.2018, 07:21; Aktualizacja: 12.02.2018, 07:44
Niekorzystny dla TVN wyrok wydał Sąd Najwyższy.

Niekorzystny dla TVN wyrok wydał Sąd Najwyższy.źródło: ShutterStock

Dziennikarze nie mogą oprzeć reportażu jedynie na bezrefleksyjnie przyjętych materiałach otrzymanych z jednego źródła, na dodatek skonfliktowanego z bohaterem programu. Stwierdził tak w piątek Sąd Najwyższy. W efekcie TVN będzie musiał przeprosić w programie „Uwaga” właścicielkę domu opieki przedstawionego jako umieralnia.

Na początku 2013 r. do dziennikarki TVN odezwała się osoba, która poinformowała o nieprawidłowościach w jednym ze stołecznych domów opieki. Mówiła, że budynki są niedostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Dziennikarze nawiązali kontakt ze źródłem. To w pewnym momencie przekazało, że w placówce dzieją się o wiele gorsze rzeczy. Zaproponowało, że je nakręci ukrytą kamerą.

Źródłem okazało się małżeństwo: były pracownik domu opieki, który został z niego zwolniony za agresywne zachowanie, oraz pielęgniarka dalej w nim pracująca. To właśnie ona nakręciła film. Widać na nim było schorowanych ludzi przykutych do kaloryfera czy osoby leżące na samym prześcieradle na łazienkowych kafelkach.

Reporterka „Uwagi” po zapoznaniu się z nagraniem poszła do domu opieki, długo rozmawiała z właścicielką. Zwiedzała placówkę, mogła porozmawiać z pacjentami. Ich opinie były różne, ale żaden z nich nie potwierdził tak nieludzkiego traktowania.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Bert(2018-02-12 19:36) Zgłoś naruszenie 254

  Jeśli chodzi o TVN, to pewien stopień wiarygodności wykazuje prognoza pogody. Reszta to shit

  Odpowiedz
 • jak zawsze(2018-02-13 08:46) Zgłoś naruszenie 111

  TVN... i wszystko jasne

  Odpowiedz
 • dde(2018-02-13 13:48) Zgłoś naruszenie 41

  matolstwo jest wszędzie w tvn-enie tyż jak widać są dziennikarze i matolstwo.Nie pierwszy i nie ostatni to taki przypadek.

  Odpowiedz
 • prawnik(2018-02-13 08:32) Zgłoś naruszenie 35

  O ile dobrze zrozumiałem, ten dom opieki w ogóle nie miał prawa działać. Bo nie spełniał wymogów architektoniczno-budowlanych. To mi przywodzi na myśl rowerzystę, który wjechał na autostradę, po której nie miał prawa się poruszać. A potem pozwał kierowcę, który go potrącił, o odszkodowanie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane