statystyki

Jutro będzie futro? W PiS ciche przygotowania do starcia z hodowcami

autor: Tomasz Żółciak06.02.2018, 07:24; Aktualizacja: 06.02.2018, 08:08
Spór idzie m.in. o to, ile osób jest zatrudnionych w branży futrzarskiej: 50 tys. czy niecały tysiąc

Spór idzie m.in. o to, ile osób jest zatrudnionych w branży futrzarskiej: 50 tys. czy niecały tysiącźródło: ShutterStock

W najbliższych tygodniach partia może wznowić prace nad budzącą kontrowersje ustawą zakazującą hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra. Częściowo może to być efekt wojny, jaką z branżą prowadzą ekolodzy.

W obozie rządzącym na razie nikt nie chce wypowiadać się w tej sprawie pod nazwiskiem. Ale w nieoficjalnych rozmowach słyszymy, że coraz więcej osób jest przekonanych, że do prac nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt należy szybko wrócić. – Być może uda się to jeszcze w lutym. Wiele zależy od tego, jak szybko ugasimy pożar związany z relacjami między Polską a Izraelem – mówi jeden z posłów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że właśnie uzupełniane jest uzasadnienie do projektu uwzględniające opinie Biura Analiz Sejmowych i Biura Legislacyjnego.

Prawda o przemyśle futerkowym w Polsce

Przygotowany przez parlamentarzystów PiS projekt oprócz zakazu hodowli zwierząt dla futer zakłada zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, uszczelnienie systemu opieki nad bezdomnymi czworonogami (np. nowe wymagania wobec schronisk), obowiązek oznakowania psów i utworzenia centralnego rejestru prowadzonego przez głównego inspektora weterynarii (GIW).


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane