statystyki

Jutro będzie futro? W PiS ciche przygotowania do starcia z hodowcami

autor: Tomasz Żółciak06.02.2018, 07:24; Aktualizacja: 06.02.2018, 08:08
Spór idzie m.in. o to, ile osób jest zatrudnionych w branży futrzarskiej: 50 tys. czy niecały tysiąc

Spór idzie m.in. o to, ile osób jest zatrudnionych w branży futrzarskiej: 50 tys. czy niecały tysiącźródło: ShutterStock

W najbliższych tygodniach partia może wznowić prace nad budzącą kontrowersje ustawą zakazującą hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futra. Częściowo może to być efekt wojny, jaką z branżą prowadzą ekolodzy.

W obozie rządzącym na razie nikt nie chce wypowiadać się w tej sprawie pod nazwiskiem. Ale w nieoficjalnych rozmowach słyszymy, że coraz więcej osób jest przekonanych, że do prac nad poselskim projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt należy szybko wrócić. – Być może uda się to jeszcze w lutym. Wiele zależy od tego, jak szybko ugasimy pożar związany z relacjami między Polską a Izraelem – mówi jeden z posłów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że właśnie uzupełniane jest uzasadnienie do projektu uwzględniające opinie Biura Analiz Sejmowych i Biura Legislacyjnego.

Prawda o przemyśle futerkowym w Polsce

Przygotowany przez parlamentarzystów PiS projekt oprócz zakazu hodowli zwierząt dla futer zakłada zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach, uszczelnienie systemu opieki nad bezdomnymi czworonogami (np. nowe wymagania wobec schronisk), obowiązek oznakowania psów i utworzenia centralnego rejestru prowadzonego przez głównego inspektora weterynarii (GIW).


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane