Ranking DGP: 50 najbardziej wpływowych prawników 2017

30.01.2018, 08:19; Aktualizacja: 30.01.2018, 13:59

źródło: DGP

 Niektórzy oczekują, że podzielimy prawników na złych i dobrych (przy czym nie jest jasne, jakie miałyby być kryteria tego podziału), a nawet na „słusznych” i „niesłusznych” – cokolwiek to oznacza. W zestawieniu mielibyśmy oczywiście uwzględniać tylko dobrych lub „słusznych”. Niestety, tak się nie da. Wpływ na bieg zdarzeń interesujących opinię publiczną – a właśnie to staramy się w naszym rankingu uwzględniać – mają różne, i często różnie oceniane, postaci z prawniczymi wykształceniem lub profesją - wyjaśnia Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • emer(2018-02-03 14:47) Zgłoś naruszenie 00

    HM,hm ...Kaczyński,Duda,Ziobro,Piotrowixz/!!!/-uhaha

    Odpowiedz
  • młody(2018-01-31 14:42) Zgłoś naruszenie 21

    Podejrzewam, że większość z nich nie rozróżnia zaliczki od zadatku.

    Odpowiedz
  • Arletta Bolesta(2018-01-31 02:32) Zgłoś naruszenie 03

    Witam, z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na swój blog. Pozdrawiam dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mix (2018-01-30 22:26) Zgłoś naruszenie 34

    W końcu państwo prawa a nie prawników

    Odpowiedz
  • moze im pomoga(2018-01-30 17:50) Zgłoś naruszenie 13

    Tysiące wdów i sierot, które złożyły wnioski o jednorazową rekompensatę za utracony deputat węglowy, zostało odesłanych z kwitkiem. Spółki odmawiają im wypłaty 10 tys. zł świadczenia. Dlaczego? Tylko dlatego, że ich mężowie i ojcowie w chwili śmierci nie pobierali rent czy emerytur. Ludzie rozczarowani. Związki: To niedopatrzenie w ustawie. Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń, wyjaśnia, że z zapisów ustawy wynika, że do rekompensat uprawnione są tylko wdowy i sieroty emerytów i rencistów. Ministerstwo Energii potwierdza, że decyzje przedsiębiorstw są zgodne z literą ustawy. CZYTAJ KONIECZNIE GAWĘDA: REKOMPENSATA ZA DEPUTAT WĘGLOWY BĘDZIE DLA WSZYSTKICH WDÓW I SIEROT - To niedopatrzenie w ustawie, która była przygotowywana w pośpiechu, aby zdążyć z wydatkowaniem pieniędzy do końca roku - komentuje Wacław Czerkawski ze Związku Zawodowego Górników w Polsce. - Z ust ministra padały obietnice, że wdowy i sieroty dostaną pieniądze, a logicznym jest przecież, że większość z nich straciła mężów i ojców w wypadkach - podkreśla. WNIOSKI W SPRAWIE REKOMPENSAT ZA DEPUTATY DO PONOWNEJ WERYFIKACJI Tysiące emerytów, rencistów i wdów górniczych wciąż wygląda wypłaty rekompensat za utracone prawo do deputatu. Choć w listopadzie zapowiadano, że pieniądze trafią do wnioskodawców przed Barbórką, na początku grudnia - że przed świętami, a do końca 2017 roku już wszyscy uprawnieni do rekompensaty mieli dostać pieniądze. Sprawa jest o tyle poważna, że spółki węglowe miały rozliczyć się z dotacji przyznanej na ten cel właśnie do końca minionego roku. Tymczasem wielu wnioskujących nie widziało jeszcze ani pieniędzy, ani nawet decyzji. Od kilku dni nie sposób też skontaktować się ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, która wypłaca najwięcej rekompensat. Deputat węglowy: około 12 tys. osób go nie dostanie z PGG, JSW i SRK. Kto i dlaczego? Pani Mieczysława z Tychów jest wdową po górniku kopalni Wujek. Wniosek o rekompensatę złożyła 26 października w oddziale Spółki Restrukturyzacji Kopalń w Woli. Nie dostała ani pieniędzy, ani odmowy wypłaty. Od kilku dni próbuje skontaktować się ze spółką, ale bezskutecznie. CZYTAJ KONIECZNIE MINISTERSTWO WYJAŚNIA: WYPŁATY REKOMPENSAT ZA DEPUTATY BĘDĄ KONTYNUOWANE W 2018 ROKU Pani Elżbieta z Częstochowy do spółki dzwoniła przez tydzień. Dopiero wczoraj udało jej się połączyć. - Dodzwoniłam się za jedenastym razem. Pani powiedziała mi, że wniosek jest rozpatrzony pozytywnie i kazała czekać na wypłatę do przyszłej środy - mówi. Pozostało jeszcze 57% treści. Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp. PRENUMERATA CYFROWA

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PRAWNIKOM to ...(2018-01-30 15:03) Zgłoś naruszenie 98

    ... ONI mogą jedynie buty czyścić !!! Uwaga ... PRAWNIKOM pisane dużymi literami i podkreślone wężykiem.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-01-30 09:54) Zgłoś naruszenie 135

    No trudno. Nie ma mnie. Jakoś przeżyję;)

    Odpowiedz
  • T1000(2018-01-30 09:38) Zgłoś naruszenie 179

    Ale beznadziejny pseudoranking, wierchuszka pisowska zamiast prawników!

    Odpowiedz