Alimenciarze ruszyli do spłacania długów. Spadek zaległości o 170 mln zł

26.01.2018, 08:30; Aktualizacja: 26.01.2018, 08:37
Za niepłacenie alimentów na dziecko grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności, może też być zastosowany dozór elektroniczny.

Za niepłacenie alimentów na dziecko grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności, może też być zastosowany dozór elektroniczny.źródło: ShutterStock

Po raz pierwszy liczba dłużników alimentacyjnych notowanych w prywatnych rejestrach zaczęła spadać. W ostatnich miesiącach 2017 r. w BIG InfoMonitor ubyło ich prawie 4 tys., zaś kwota zaległości zmalała o blisko 170 mln zł do 11,17 mld zł - poinformował BIG InfoMonitor.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Inspektor ostrzega i informuje(2018-01-29 09:15) Zgłoś naruszenie 50

    .System który tu opisze ma tak naprawdę na celu ukrócenie pewnych patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w POlskich rodzinach -rozwalenie go jako szkodliwego a istniejącego samego w sobie.!....Panie Premierze-- jak zyć?---...Walcząc ze spiskiem pod okiem wszystkich opcji Politycznych zdradzę Wam wszystkim jak żyć za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? --.to rozwali ten cały system-ale pierwsi skorzystają............."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każdy z nich daje prawie każdą ilośc ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest tak naprawdę zacheta ale , życzę powodzenia-bądź pierwszy..

    Odpowiedz
  • Inspektor ostrzega i informuje(2018-01-29 09:10) Zgłoś naruszenie 10

    .........System który tu opisze ma tak naprawdę na celu ukrócenie pewnych patologi (w liczbie mnogiej) i odwiedzenie od wielu nieszczęść w POlskich rodzinach -rozwalenie go jako samego w sobie.!....Panie Premierze-- jak zyć?---Szanowni Państwo....Nie mogąc zwalczyć ogólnopolskiego powszechnego spisku pod okiem wszystkich opcji Politycznych zdradzę Wam wszystkim jak żyć za darmo ,wygodnie i bez ciężkiej pracy na koszt...? --.to rozwali ten cały system-ale pierwsi skorzystają............."Pozbywacie" się całego majątku a następnie bierzecie Kredyty , tak- tak kredyty w każdym banku ,instytucji ,czy kasie (ile się da tych kredytów) ,każdy z nich daje prawie każdą ilośc ,wpycha wręcz je -- bierzecie bez względu na to jaki tam jest realny, rzeczywisty procent . Nie obawiajcie się tego procentu, właściwy Minister i Rząd czuwa jak przy Amber Gold (mamy przecież dobrą ustawę anty-lichwiarską) . Następnie aby zapewnić byt na wypadek odwiedzin u Was Komornika, dla waszej rodziny spisujecie na żone i dzieci alimenty> wszak muszą Oni i Wy za coś żyć. Jak komornik chce spłaty to niech podniesie Wam pensje lub emeryturę !!. Pensje najniższą i alimenty musi Wam i Waszym najbliższym a nawet dalszym zostawić......... Dalej na wypadek aby po Waszej śmierci nikt nie ścigał Waszej rodziny za te długi udajecie sie do Notariusza...tak ,tak...... i wydziedziczacie wszystkich do ostatniego pokolenia ,nie będzie więc ustawowego domniemania objęcia spadku a swój majątek zapisujecie temu czy poprzedniemu Rzadowi który to wszystko toleruje/ .. Niech się chłopcy po waszej śmierci przekonają jakie piekło przepisami spadkowymi Polakom zgotowali . Każdy z Nich do VI zstepnego będzie musiał odrzucić płatnie "taki prezent spadkowy" , potem jego dzieci i przez kuratora dzieci-- dzieci ,potem wujowie jego ,kuzyni i dzieci kuzynów i każdy na Notariusza wybuli po 150 zł za akt i wypisy budując klasę średnią z Notariuszy i prawników. Rodzina 200 osób razy 150 zł ...taka kaaaaaaaaaaaaaaaasa. . To nie jest zacheta ale , życze powodzenia-bądź pierwszy..

    Odpowiedz
  • rownouprawnienie(2018-01-28 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    A alimenciary, czy one też ruszyły?

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-01-28 14:23) Zgłoś naruszenie 30

    170 mln przy 11 mld? No prosta sprawa - 500+ przetransferowało się w lepsze spłacanie alimentów. Państwo za pożyczone pieniądze spłaciło długi osób fizycznych wobec innych osób fizycznych... Tyle że poziom ogólnego długu pozostał bez zmian.

    Odpowiedz
  • Sławek(2018-01-28 14:02) Zgłoś naruszenie 02

    Tak trzymać szacun p.Ziobro za odważne i przemyślane decyzje!! Tatusiowie do roboty a nie unikanie w płaceniu. Dzieci to nie przedmioty i zabawki w rękach nieodpowiedzialnych siurdaków bez mózgów.Dość celowych uników.

    Odpowiedz
  • Evii(2018-01-27 16:28) Zgłoś naruszenie 40

    Czyli, że jednak "tatusiowie" nagle znaleźli pieniądze na swoje dzieci? Szkoda, że dopiero groźba więzienia podziałała, bo jak widac nadal odpowiedzialnośc za potomstwo nie jest w cenie.

    Odpowiedz
  • Marian(2018-01-27 11:06) Zgłoś naruszenie 43

    Brawo PIS w końcu coś można a nie jak ,,nic nie mogę" Tusk.

    Odpowiedz
  • Ula(2018-01-26 14:55) Zgłoś naruszenie 33

    Brawo Ziobro.

    Odpowiedz