Obowiązek prawny istnieje, ale sankcji brak. Adres zniknie z prawa jazdy?

autor: Tomasz Żółciak23.01.2018, 07:41; Aktualizacja: 23.01.2018, 07:56

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Miejsce zamieszkania wpisane w dokumentach jest kosztowne i stwarza więcej problemów, niż daje korzyści, dlatego Ministerstwo Infrastruktury rozważa usunięcie go z blankietów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Jasiek(2018-01-23 11:11) Zgłoś naruszenie 272

    No to taka Polska właśnie... usunięto adres z dowodu osobistego, ale został w prawie jazdy i dowodzie rejestracyjnym. Pytam po co ????????????? Niekonsekwencja ustawodawcy przy tym brak logiki... Nareszcie wypadałoby z tym skończyć

    Odpowiedz
  • bbc(2018-01-23 13:41) Zgłoś naruszenie 181

    A skoro w prawie jazdy jest adres to czy bezdomny nie może mieć prawa jazdy? Czy w momencie kiedy zostaje bezdomnym powinien oddać prawo jazdy które posiada?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • alek(2018-01-23 08:04) Zgłoś naruszenie 92

    a nie mozna latwiej - dowod osobisty powiazany z prawem jazdy???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kris(2018-01-23 08:18) Zgłoś naruszenie 92

    Wymieniłem prawo jazdy ze wzgędu na zmianę miejsca zameldowania i żadnych badań nie było. Jeśli mam w starym dokumencie że wydany bezterminowo to w jakim celu badanie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Liczba(2018-01-23 15:05) Zgłoś naruszenie 40

    Na głupotę i tempe łby to tak wyciągnąć możecie od ludzi pieniądze zasilając zł......i

    Odpowiedz
  • aaa(2018-07-04 19:31) Zgłoś naruszenie 10

    Tak wszystko wszyscy wiedzą a kobieta posługuje się moim adresem zamieszkania choć nigdy tu nie mieszkała, osoby nie znam, a Pani w US mówi że ona nie wie i ze przecież ją wzywają do urzędu wysysając korespondencje na mój adres a na awizo jest podane ze nieodebranie w terminie uznaje się za doręczone skutecznie. poczta też twierdzi ze nie może podać że taka osoba nie mieszka bo może to zrobić tylko listowy a ja mam co urlop wziąć i na niego filować czy co? Za chwile jakiś komornik zapuka, i też powie ze ma egzekucje i nie będzie sprawdzał. Systemy są ale urzędnicy z nich nie korzystają albo nie widzą wszystkich danych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik Szczecin (2018-03-14 14:18) Zgłoś naruszenie 10

    Ciekawy artykuł.widać dobre podejście autora do podjętego tematu.

    Odpowiedz
  • jas(2019-03-04 12:58) Zgłoś naruszenie 10

    Czy mozna wycofac zlozony juz wniosek? Zlozylem w zw ze zmiana adresu zameldowania 1.03 a dzis czyli 4 03 weszlo nowe rozporzadzenie ze nie trzeba wymieniac, 100 zl poszlo w kanal

    Odpowiedz
  • zzz(2018-09-22 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    zmienilam adres zameldowania i mam reszte w d,,,e....nie bede placil za wymiane. jak dotad nie bylo problemu.

    Odpowiedz