"Decyzja, kto będzie sekretarzem stanu, była przed moim przyjściem - ma być Krzysztof Kwiatkowski" - powiedział wieczorem w TVN24 Czuma, potwierdzając medialne spekulacje na ten temat.

Pytany o inne kandydatury, Czuma powtórzył to, co mówił dziennikarzom wcześniej, że "są", ale nie chciał podać szczegółów.

Krzysztof Kwiatkowski (ur. 1971 r.) z wykształcenia jest prawnikiem. Studia rozpoczął na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; przerwała je choroba nowotworowa, z którą walczył dwa lata. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską na temat "Fundacja jako instytucja życia społeczno-gospodarczego".

Przez lata był związany z samorządem - był radnym Rady Miasta Zgierz (1994 - 1998), radnym Rady Powiatu Zgierskiego (1998 - 2002), wiceprezydentem Zgierza (2002-2006) oraz wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego (2006 - 2007).

"Uważałem i uważam, że aktywność publiczna wymaga odwagi w głoszeniu poglądów, którymi kierujemy się w swoim życiu. Poparcie dla Lecha Wałęsy na początku lat 90-tych przekonało mnie do zaangażowania w działalność Porozumienia Centrum. Następnie była praca w rządzie Jerzego Buzka. Od ponad 3 lat jestem członkiem Platformy Obywatelskiej - ugrupowania rozsądku i umiaru na polskiej scenie politycznej" - czytamy na stronie internetowej Kwiatkowskiego.

Przyszły wiceminister w latach 1997 - 2001 był zatrudniony w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako doradca i osobisty sekretarz premiera Buzka.

W 2002 r. Kwiatkowski był pracownikiem Akademii Polonijnej w Częstochowie. W latach 2006 - 2007 pracował w spółce prywatnej jako menadżer i w komunalnej jako wiceprezes. Od 2007 r. jest członkiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Żonaty, ma dwóch synów - 6 letniego Kubę i 2-letniego Michałka. Jedną z jego pasji są książki - księgozbiór, który ma liczy ponad 7 tys. woluminów.