Ziobro zaskarżył do TK przepisy dotyczące przedawnienia zbrodni komunistycznych

23.12.2017, 10:05; Aktualizacja: 23.12.2017, 11:16
Ziobro podkreślił, że część przestępstw komunistycznych w ogóle nie mogła być ścigana do 1995 r., a następnie od razu została przedawniona

Ziobro podkreślił, że część przestępstw komunistycznych w ogóle nie mogła być ścigana do 1995 r., a następnie od razu została przedawnionaźródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepisy pozwalające na przedawnienie zbrodni komunistycznych, zagrożonych karą do 5 lat więzienia. Sprawcy tych przestępstw nabyli gwarancje niekaralności w sposób nieprawidłowy - podkreśla.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Kix(2017-12-29 22:26) Zgłoś naruszenie 00

    A moze to chodzi o pieniadze. Ktos udowodni,ze w latach 1960 r. jako dziecko byl prześladowany przez nauczyciela-komunistę. To wpłynęło w znacznym stopniu na ograniczenie jego szans życiowych. Teraz należy mu sie odszkodowanie od państwa polskiego lub przynajmniej dodatek 400 zł do emerytury, jako ofierze komunizmu.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-12-23 18:57) Zgłoś naruszenie 72

    No i co z tego. W latach 70tych nie awansowałam, bo obiecano mi awans pod warunkiem że się zapiszę do PZPR, a nie zapisałam się. Czyli spotkała mnie krzywda. Jak mogę dochodzić racji, winni nie żyją. Ci co byli w PZPR mają dziś więcej praw niż pokrzywdzeni, za sprawą PiS komuniści z PZPR rozliczają bezpartyjnych. Paranoja, panie Ziobro i pan też jest tego twórcą.

    Odpowiedz
  • ABTYRRR(2017-12-23 17:28) Zgłoś naruszenie 86

    ZIOBRO ROZP....WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI, A TERAZ ZAJMIE SIĘ DZIADKAMI Z PRL,a!!CO TO DENAZYFIKACJA, DEKOMUNIZACJA CZY JAK TO ZWĄ, PO 27 LATACH OD UPADKU PRL???TEN CHŁOP NAPRAWDĘ JEST CHORY, MA COŚ Z KLEPKAMI!!

    Odpowiedz
  • Anna(2017-12-23 14:19) Zgłoś naruszenie 94

    ZERO mściwość przekracza ludzkie granice !!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kik(2017-12-23 14:04) Zgłoś naruszenie 72

    Bójcie się mundurowi?Dezubekizacja to pikuś. Teraz się zacznie.Będą w myśl sprawiedliwości dziejowej odgrzewać stare sprawy.

    Odpowiedz
  • BOLEK S(2017-12-23 13:27) Zgłoś naruszenie 511

    PRAWIDŁOWO !!!!

    Odpowiedz
  • prawnik(2017-12-23 12:07) Zgłoś naruszenie 177

    Więc będzie tak: zgwałcenie i zabójstwo o podłożu seksualnym dokonane np. w 1980r. będzie przedawnione. Uderzenie pałką w zadek nastolatka, piszącego w 1980r. smołą na murze "Solidarność", będzie wiekuiście karalne. Ktoś tu fałszuje odważniki na wagach Temidy.

    Odpowiedz