Trzeba opracować nowy wzór wezwania do zapłaty

autor: Bartłomiej Solarz, JP Solarz10.10.2017, 09:29; Aktualizacja: 10.10.2017, 10:12
Przepisy będą obowiązywać od 13 listopada 2017 r. Wezwania wysłane wcześniej, ale doręczone po tym dniu, będą skuteczne, nawet jeżeli nie będą zawierały pouczenia o prawie wniesienia sprzeciwu.

Przepisy będą obowiązywać od 13 listopada 2017 r. Wezwania wysłane wcześniej, ale doręczone po tym dniu, będą skuteczne, nawet jeżeli nie będą zawierały pouczenia o prawie wniesienia sprzeciwu.źródło: ShutterStock

Wierzyciel będzie musiał poinformować w nim dłużnika o prawie do zgłoszenia sprzeciwu. Odpowiednią klauzulę trzeba uwzględnić w pismach wysyłanych od 13 listopada.

Już 13 listopada wejdą w życie przepisy modyfikujące zasady wpisywania dłużników do biur informacji gospodarczej. Zmiany zostały wprowadzone w ramach pakietu wierzycielskiego, na mocy ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (Dz.U. poz. 933). W istotny sposób wpłyną na sposób podejmowania czynności zmierzających do odzyskania długów.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane