statystyki

Trzeba opracować nowy wzór wezwania do zapłaty

autor: Bartłomiej Solarz, JP Solarz10.10.2017, 09:29; Aktualizacja: 10.10.2017, 10:12
Przepisy będą obowiązywać od 13 listopada 2017 r. Wezwania wysłane wcześniej, ale doręczone po tym dniu, będą skuteczne, nawet jeżeli nie będą zawierały pouczenia o prawie wniesienia sprzeciwu.

Przepisy będą obowiązywać od 13 listopada 2017 r. Wezwania wysłane wcześniej, ale doręczone po tym dniu, będą skuteczne, nawet jeżeli nie będą zawierały pouczenia o prawie wniesienia sprzeciwu.źródło: ShutterStock

Wierzyciel będzie musiał poinformować w nim dłużnika o prawie do zgłoszenia sprzeciwu. Odpowiednią klauzulę trzeba uwzględnić w pismach wysyłanych od 13 listopada.

Już 13 listopada wejdą w życie przepisy modyfikujące zasady wpisywania dłużników do biur informacji gospodarczej. Zmiany zostały wprowadzone w ramach pakietu wierzycielskiego, na mocy ustawy z 7 kwietnia 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia dochodzenia wierzytelności (Dz.U. poz. 933). W istotny sposób wpłyną na sposób podejmowania czynności zmierzających do odzyskania długów.


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane