TK zlecał przygotowanie projektów orzeczeń zewnętrznym prawnikom

01.09.2017, 09:57; Aktualizacja: 01.09.2017, 10:01
Prof. Stanislaw Biernat - Wiceprezes Trybunalu Konstytucyjnego

Prof. Stanislaw Biernat - Wiceprezes Trybunalu Konstytucyjnegoźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Jak informuje „Rzeczpospolita”, szef Biura Trybunału Konstytucyjnego zlecał na podstawie umów o dzieło przygotowanie projektów orzeczeń, za które wykonawcy otrzymywali 4–10 tys. zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Marjan(2017-09-03 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jakże to, sędziowie TK - wybitni pośród wybitnych!? Czyżby nie stało ochoty do pracy własnej? Jestem poruszony i zażenowany.

    Odpowiedz
  • Zdruzgotany(2017-09-01 20:00) Zgłoś naruszenie 121

    Ten człkwiek nawet nie rozumie, że wymiar sprawiedliwości sprawują sądy i trybunały, a nie zewnetrzne podmioty na umowę o dzieło piszące projekty orzeczeń.

    Odpowiedz
  • sceptyk(2017-09-01 19:58) Zgłoś naruszenie 100

    Oj, oj. Napisaliście o przewale chyba z 10 linijek. A o obronie TK to się naczytałem , że by wyszło chyba z 12 tomów. Jacy to uczciwi, zaangażowani, kompetentni i pracowici.

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-09-01 17:30) Zgłoś naruszenie 80

    ludzie godni szacunku, autorytety. I rozumię ze to dlatego powstała ustawa o ochronie (ustawowej) czci urzędnika. I jak mam mieć ten szacunek???

    Odpowiedz
  • czytelnik(2017-09-01 13:23) Zgłoś naruszenie 172

    tak byli przeciązeni praca, że musieli zlecać, bo by w czasie pracy nie mogli skorzystać z wypoczynku nibyurlopowego, aby potem brac ekwiwalent za niewykorzystany urlop

    Odpowiedz
  • Jogi(2017-09-01 13:22) Zgłoś naruszenie 141

    Co na to powie Frans Timmermans?

    Odpowiedz
  • jak realnie usprawnić sądy(2017-09-01 12:51) Zgłoś naruszenie 19

    Takie kwoty dodatku do pensji powinni otrzymywać sędziowie za samodzielne pisanie uzasadnień. Wtedy będą pisane na czas i na pewno ich jakość będzie dużo lepsza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bolo(2017-09-01 11:55) Zgłoś naruszenie 203

    To jest SKANDAL.... niedobrze mi się robi jak pomyślę o tych miernotach intelektualnych psujących polski dorobek prawniczy i niszczących całą instytucję Trybunału Konstytucyjnego. Kto się weźmie za tych baranów i kiedy oni za to odpowiedzą????

    Odpowiedz
  • windykator(2017-09-01 11:44) Zgłoś naruszenie 217

    Te Biernaty platformerskie to jakieś trefne typy: jeden napity na chodniku, drugi sklerotyk, cwaniak albo jeszcze coś innego.,,,,,,,,,,taka kasta szczeóolnej troski .

    Odpowiedz
  • Zofia(2017-09-01 11:40) Zgłoś naruszenie 194

    Wielki Łup Gangu Olsena -niby profesor ,a głupek

    Odpowiedz
  • s.Magda W.(2017-09-01 11:11) Zgłoś naruszenie 243

    Jako sędziemu nie mieści mi się to w głowie, ale Panu Rzeplińskiemu i Biernatowi. Choć może to być jakiś sposób na zmniejszanie zaległości spraw - zlecanie opracowanie projektów wyroków i uzasadnień podmiotom prywatnym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Y(2017-09-01 10:21) Zgłoś naruszenie 248

    Skandal! A to jeden z przykładów jak za prezesa Rzeplińskiego "poczynał sobie" Trybunał Konstytucyjny...

    Odpowiedz