Prof. Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti27.07.2017, 20:09; Aktualizacja: 28.07.2017, 08:18
Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamonti

Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Byliśmy z Jarosławem Kaczyńskim po imieniu, powiedziałem mu nawet kiedyś: Jarosławie, opamiętaj się. Za daleko poszedłeś. Jednak wiara w to, że jakiś Strzembosz wpłynie istotnie na bieg historii, jest naiwna - mówi prof. Adam Strzembosz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (108)

  • Najpierw CZYTAJCIE (2017-07-28 11:20) Zgłoś naruszenie 46

    Potem KOMENTUJCIE Bo komentarze pasują jak pięść do nosa. Argumenty prawicy pasują ........ ale do jakiegoś 0,0001% Sędziów.

    Odpowiedz
  • lupa(2017-08-01 11:35) Zgłoś naruszenie 30

    wstydu nie masz

    Odpowiedz
  • Bert(2018-07-05 21:24) Zgłoś naruszenie 31

    Żeby być sędzią trzeba mieć kręgosłup i sumienie. Nikt kto przez 1989 r zdecydował się na karierę sędziowską nie powinien mieć prawa dalej byś sędzią, z tej prostej przyczyny, że u zarania swojej kariery zgodził się na swoje instytucjonalne zeszmacenie. I to zamyka temat.

    Odpowiedz
  • RP(2018-07-05 23:02) Zgłoś naruszenie 31

    Zamilcz człowieku, kto panu uwierzy?, legitymizował pan patologię sądowniczą.

    Odpowiedz
  • cały wymiar sprawiedliwości do zmiany(2018-07-05 14:55) Zgłoś naruszenie 31

    Mój dziadek siedział w więzieniu, bo nie chciał oddać ziemi komuchom. Ktoś go tam wsadził. Może jakiś pana kolega-sędzia. Może jeszcze ten sędzia żyje, a ja płacę na jego dolce vitae podatki.

    Odpowiedz
  • czekam na ustawę(2017-07-30 19:50) Zgłoś naruszenie 31

    Ja jestem apolityczny ale na marsz - czemu nie - BO SIĘ NIE ZGADZAM !!! To dla czego nie wyjdzie z konkretnymi propozycjami USTAWY oczyszczającej. Dla czego poza "potrzebna jest reforma" nie potrafi wydukać czegoś konstruktywnego i to od 25 lat? Bo to ten sam typ co Tusk, gadać potrafi i tyle (w tyle) !

    Odpowiedz
  • expertise and knowledge(2017-08-01 14:48) Zgłoś naruszenie 21

    Odpowiadając na pytanie Pana Profesora zawarte w tytule odpowiedź jest tylko jedna: TAK!

    Odpowiedz
  • DEMOKRATA(2017-08-03 00:31) Zgłoś naruszenie 21

    Tak bo kłamałeś że sądy się z KOMUNISTÓW oczyszczą a one stały się jeszcze bardziej mafijne niż za komuny. 120 sędziów to członkowie PZPR którzy skazywali opozycjonistów za walkę o WOLNOŚĆ i DEMOKRACJĘ. Wszystkie kraje naszego regionu zakazały na 10 lat sprawowania funkcji państwowych tylko nie Polska jakim cudem się pytam.

    Odpowiedz
  • Hm(2017-07-28 14:02) Zgłoś naruszenie 211

    Pisowscy" Sedziowie beda uniewinniac mezczyzn ktorzy beda bic kobiety taki przekaz byl na wieck kobiet ktore chca obalic Rzad nie wiem smiac sie czy plakac

    Odpowiedz
  • noel(2017-08-03 12:41) Zgłoś naruszenie 11

    Nie sądzę by MS i jego dzielnej załodze udało się przestraszyć profesora. To nie tylko dobry prawnik, ale też człowiek z niebagatelnym doświadczeniem życiowym. Jego oceny sytuacji nie należy traktować jako atak na kogokolwiek, lecz ostrzeżenie przed tym co może się stać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwona Michalska z Warszawy(2017-07-28 21:26) Zgłoś naruszenie 111

    Panie Profesorze! To, że Pan nie jest komunistycznym złogiem mimo że orzekał Pan w latach komunizmu nie oznacza że inni orzekający w tamtym czasie tym złogiem nie byli. Dla mnie jest Pan autorytetem, ale Jarosław Kaczyński także dla mnie jest autorytetem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • TAK(2017-07-31 15:09) Zgłoś naruszenie 10

    TAK

    Odpowiedz
  • Zwykły...(2017-07-28 12:56) Zgłoś naruszenie 17

    Jak to mówią zwolennicy spisu a nie pisu....alleluja i do przodu:)

    Odpowiedz
  • Lucek(2017-08-03 00:34) Zgłoś naruszenie 11

    Tak bo utrwalał pan KOMUNISTYCZNE nawyki w sądach czytaj człowiek jest NIKIM i można go traktować z buta nawet jak jest niewinny.

    Odpowiedz
  • ns(2017-07-28 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    http://sonda.hanzo.pl/sondy,270017,BJ0k.html

    Odpowiedz
  • pol(2017-07-31 03:08) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry Robercie bez przekonań twoim nieszczęściem jest, ze nie masz żadnych przekonań. Nince odpowiedział podszywający się pod mój pol.

    Odpowiedz