Prof. Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti27.07.2017, 20:09; Aktualizacja: 28.07.2017, 08:18
Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamonti

Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Byliśmy z Jarosławem Kaczyńskim po imieniu, powiedziałem mu nawet kiedyś: Jarosławie, opamiętaj się. Za daleko poszedłeś. Jednak wiara w to, że jakiś Strzembosz wpłynie istotnie na bieg historii, jest naiwna - mówi prof. Adam Strzembosz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (108)

  • lika(2017-07-27 20:26) Zgłoś naruszenie 177145

    Sędzia w stanie spoczynku POkazał apolityzność ,biorąc udział w manifestacjach i wiecach.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Sędzia(2017-07-27 20:45) Zgłoś naruszenie 193151

    To ten Pan jest powodem całego zamieszania. Gdyby podjął się reformy sądownictwa jak obiecywał, dzisiaj nie było by tego całego zamieszania. Stary beton nie do ruszenia.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • bezmiar pseudosprawiedliwości(2017-07-27 20:59) Zgłoś naruszenie 12478

    Widocznie polskie prawo (czy raczej "lewo") jest tak zagmatwane, przesadnie skomplikowane, niejednoznaczne, że tylko nadzwyczajna kasta w togach jest w stanie się w tym syfie poruszać. Dlatego do polskich tak zwanych sądów idzie się nie po sprawiedliwość, ale po wyrok. Tam już każdy kaściarz znajdzie sobie taki paragraf i interpretację, że wyjdzie na jego. Falandyzacja prawa ma się u nas nadal bardzo dobrze. Wolę Jakiego czy Ziobrę, którzy chcą, żeby do sądów w końcu iść po sprawiedliwość, a durnych kaściorzy rozliczać z ich trefnych wyroków. Niż tych wszystkich pseudo-uczonych, prawników, profesorków i innych oderwanych od rzeczywistości, którzy będą wciskać kity, że prawo jest niezrozumiałe, bo tylko kasta jest w stanie je poprawnie interpretować. Właśnie takiego wała - prawo powinno być proste i rozsądne, a nie rozprawa to nie powinna być pitolona szermierka na kruczki i paragrafy. Takie prawo to niech sobie prof. wsadzi w buty.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • abcd(2017-07-27 22:21) Zgłoś naruszenie 8338

    II Wojna Światowa i jej rezultaty powinny być dokładnie opisane: a) 1939 - 1945 - niemiecka MORDOWNIA w Polsce b) 1939 - 1956 - sowiecka okupacja Polski c) 1957 - 1989 - Polska jest sowiecką kolonią o nazwie PRL d) 1990 - 1992 - Polska jest krajem postkolonialnym e) 1992 - 2015 - Polska jest krajem neokolonialnym Datę 1992 wybrałem ze względu na obalenie rządu Olszewskiego, bowiem zdarzenie to ma wymiar symboliczny. Oczywiście można zaproponować inne daty - to przejście miało w rzeczywistości płynny charakter. Polacy powinni zacząć rozróżniać niemiecką MORDOWNIĘ od sowieckiej okupacji. Brak właściwych słów sprawia, że stajemy przed dylematem: jak to Niemcy nas okupowali i Rosjanie też? Przecież za komuny było inaczej, jakoś się żyło. Otóż okupacją (w ścisłym tego słowa znaczeniu) to była okupacja Niemiec przez USA-GB-FR i okupacja Japonii przez USA. To początek drogi do zrozumienia, komu się służyło.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-07-27 22:28) Zgłoś naruszenie 15061

    Jestem wzruszony, Stan Wojenny zawieszono dzięki sądom i sędziom. Myślałem, że już nikt nie doprowadzi mnie do takiego stanu jak Bolek, kiedy stwierdził, że sam obalił komunę. ŁKAM ... ze śmiechu. On naprawdę w to wszystko wierzy???!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • tyle(2017-07-27 22:32) Zgłoś naruszenie 16565

    Kilka miesięcy temu w programie telewizyjnym prof. Strzembosz przyznał , że niestety ale wymiar sprawiedliwości sam się nie oczyścił , choć on miał taką nadzieję. Teraz twierdzi coś odwrotnego. Proponuję , żeby uzgodnił z samym sobą ostateczną wersję.

    Odpowiedz
  • wujek witek(2017-07-28 00:15) Zgłoś naruszenie 161

    tak.

    Odpowiedz
  • Lkjhgfdsa(2017-07-28 06:17) Zgłoś naruszenie 6554

    Te prawe i sprawiedilwe trolle to mają wierszówkę z naszych podatków. Granda.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • poznanianka(2017-07-28 08:51) Zgłoś naruszenie 57108

    Uwielbiam go. Uwielbiam mądrych ludzi. Wyważonych, z dorobkiem, znających prawo. Ponadczasowych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Prosta logika *******(2017-07-28 08:54) Zgłoś naruszenie 4582

    Kaczynski tak samo - jego charakter ukszatałtował sie za komuny. Dlatego jego wiarygodnosc jest zerowa

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zły(2017-07-28 09:08) Zgłoś naruszenie 71101

    Prof. Strzembosz to porządny i mądry człowiek a reformę sądownictwa przeprowadza komunista tow. Piotrowicz z mgr Ziobro i dresiarzem Jakim. To najlepszy przykład jaką pogardą pis darzy Polskę!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • usa(2017-07-28 09:14) Zgłoś naruszenie 11428

    Profesor Strzembosz wszystkich wymanewrował w 1989 roku stwierdzeniem, że sądy same się oczyszczą. Nic bardziej mylnego. A teraz nie potrafi przyznać, że się pomylił i dalej brnie popierając opozycję. A przecież mając ogromną wiedzę mógłby służyć radą w zmianach w sądownictwie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Precz z komuną!(2017-07-28 09:34) Zgłoś naruszenie 12854

    Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? Niestety, tak! Komunistyczne złogi tkwią nadal w umyśle Strzembosza, czemu daje wyraz uczestnicząc w antyrządowych manifestacjach "totalnej opozycji". Aktualnie taka aktywność postrzegana być musi jako przejaw destrukcji i anarchii, czyli jako działanie wymierzone przeciwko państwu polskiemu! Precz z komunistycznymi złogami!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • emerytka(2017-07-28 09:56) Zgłoś naruszenie 7533

    W sądach nie ma sprawiedliwości!!!!!!!!!!!!Miałam kilka spraw z oszustem,który przyjechał po 18 latach z Ameryki do samotnych kobiet po pieniądze.Przegrałam wszystkie sprawy.Adwokat wziął 6.ooo zł,a na sprawie nie otwierał gęby.Sędzia kazał mi zdjąć kapelusz widać nie wiedział,że kobiety nie obowiązuje . ta procedura. To jest państwo w państwie. Złodziej był w konkubinacie ponad 1o lat/ponad 30 lat różnicy w wieku/Jak go zostawiła to chciał zostać ze mną.Woził ją na ginekologię do W-wy z południa Polski.Myślał,że dam się nabrać drugi raz a wcześniej szkolił ją przeciwko mnie dureń. założyli mi sprawę.Myślał,że będzie mną manipulował.W końcu minęło prawie 20 lat od jego powrotu i został sam. Sprawa była w Sądzie najwyższym.Jechałam 4 godz i zanim znalazłam sąd to spóżniłam się 20 min i sędziów już nie było na sali.Dali mi na godz 9 rano.Prosiłam na piśmie żeby przesunęli na dalsze godz lub na ostatnią sprawę, ale gdzie tam posłuchają sędziowie Sądu najwyższego zwykłego obywatela.Zakpili sobie ze mnie.Ta kasta musi być rozwalona!!!!!!!!!!!!!!!!!!!panie Strzembosz!!!!!!!!!!!!! Nie macie wstydu przed narodem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • igor(2017-07-28 10:09) Zgłoś naruszenie 9541

    Tak panie Strzembosz to trafna diagnoza. Może warto, aby zachować resztki przyzwoitości i szacunku po prostu przestać się udzielać politycznie, bo te pańskie zawodzenia brzmią co najwyżej żałośnie i zupełnie niewiarygodnie. A tak na marginesie: Właściwie za to powinni panu dyscyplinarkę zrobić jak ta lala i obciąć uposażenie o połowę, boże na starość czegoś by się pan nauczył.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Elena(2017-07-28 10:19) Zgłoś naruszenie 6313

    "Można też patrzeć na to tak, że aż 56 proc. ludzi sądom nie ufa." ....... w odpowiedzi ..... według profesora telewizja (media) kłamie !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XXXXXXXXXXXXXX(2017-07-28 10:29) Zgłoś naruszenie 5313

    Zwykli ludzie wiedzą jak się zachować w różnych sytuacjach a ludzie na stanowiskach nie wiedzą .Ktoś napisał,że na emeryturze może robić co..chce.Tak może nawet chodzić z gołym tyłkiem,będzie śmiesznie. Dlaczego z podwójnym obywatelstwem pobierają po 2 emerytury?Czy to też Sąd Najwyższy zatwierdził!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO SKANDAL!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dziadek Franek(2017-07-28 10:31) Zgłoś naruszenie 8927

    Pytanie do Pana Strzębosza : dekomunizacja dosięgła klasę urzędniczą a czy sędziowską także ? czy rozliczyliście swoich kolegów z "sędziowania" w latach 1945-1989 ? Na ilu prawych i sprawiedliwych Polaków i Polki wydaliście swe wyroki śmierci , ilu prawych i sprawiedliwych Polaków i Polki skazaliście na lata więzień i tortur , a ich rodziny na gehennę życia ? skoro jesteście spadkobiercami spuścizny komunizmu i wszelkich patologii w sądownictwie tego okresu jakim sposobem macie być dalej ponad prawem i dlaczego pouczacie Naród o prawie , sprawiedliwości i moralności skoro sami jej nie posiadacie . Pytanie do Pana Strzębosza: - dlaczego dalej wasza kasta ma być ponad prawem ? I jeszcze jedno kochany panie sędzio , czy czasem przyczyna przeciwna zmianom w sądownictwie nie jest bardziej prozaiczna . Ludzie , którzy siedzą w polityce a są w "totalnej opozycji" powinni odpowiadać karnie za przestępstwa , których dokonali przez 8 lat swoich " rządów" . I tu jest pies PO grzebany . Obecnie istniejące sądy zawsze kryły PO przednią władzę . Zmiana sądów odwróci Im wszystko o 180 % . Nie będą już kryci przez swoich sędziów , takich jak pan kochany sędzino.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anioł(2017-07-28 10:32) Zgłoś naruszenie 166

    Trzy razy TAK !!!

    Odpowiedz
  • remick(2017-07-28 10:36) Zgłoś naruszenie 6123

    Za duzo odiwdzin POturbowanych umyslowo tu na forach. POturbowanym juz nawet butla z tlenem na plecach z wezykiem do nosa nie pomoze. Firewall do mozgow POturbowanych funkconuje perfekt.

    Odpowiedz