Prof. Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti27.07.2017, 20:09; Aktualizacja: 28.07.2017, 08:18
Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamonti

Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Byliśmy z Jarosławem Kaczyńskim po imieniu, powiedziałem mu nawet kiedyś: Jarosławie, opamiętaj się. Za daleko poszedłeś. Jednak wiara w to, że jakiś Strzembosz wpłynie istotnie na bieg historii, jest naiwna - mówi prof. Adam Strzembosz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (108)

  • Iwona Michalska z Warszawy(2017-07-28 21:26) Zgłoś naruszenie 111

    Panie Profesorze! To, że Pan nie jest komunistycznym złogiem mimo że orzekał Pan w latach komunizmu nie oznacza że inni orzekający w tamtym czasie tym złogiem nie byli. Dla mnie jest Pan autorytetem, ale Jarosław Kaczyński także dla mnie jest autorytetem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Nie ma racji prof. Strzembosz(2017-07-28 18:06) Zgłoś naruszenie 242

    Strzembosz rżnie głupa. Bo przecież dekomunizację nie tylko w Sądach, w pierwszej kolejności zrobiły u siebie Niemcy czy Czechy. Zrobiła to cywilizowana Europa już dawno by im takie i gorsze "komuszki" nie szkodziły jak w Polsce.

    Odpowiedz
  • Janusz(2017-07-28 17:35) Zgłoś naruszenie 43

    Wybrać sobie Szyszko na szefa sztabu? I Pan był sędzią? Pan zna się na ludziach? A może polityka przesłaniała Panu trzeźwy osąd rzeczywistości?

    Odpowiedz
  • as(2017-07-28 16:11) Zgłoś naruszenie 152

    Ten gosc powinien siedzieć cicho nosa nie wystawiać. I prosić boga o spokojna śmierć co dobrego zrobil niech się wykze bo gledzic każdy Polak potrafi

    Odpowiedz
  • kontra(2017-07-28 15:38) Zgłoś naruszenie 252

    Panie sędzio nie ważne czy pan był komunistą czy nie ale miał pan pewne nawyki z tamtego okresu i po 1989 pan je utrwalał

    Odpowiedz
  • Polak(2017-07-28 15:06) Zgłoś naruszenie 212

    tak! jesteś komunistycznym złogiem.

    Odpowiedz
  • slav(2017-07-28 14:21) Zgłoś naruszenie 45

    Bardzo ciekawy wywiad, sporo mądrych spostrzeżeń i opinii.

    Odpowiedz
  • Hm(2017-07-28 14:02) Zgłoś naruszenie 211

    Pisowscy" Sedziowie beda uniewinniac mezczyzn ktorzy beda bic kobiety taki przekaz byl na wieck kobiet ktore chca obalic Rzad nie wiem smiac sie czy plakac

    Odpowiedz
  • stncls67(2017-07-28 13:16) Zgłoś naruszenie 93

    Matka mordercy tez liczy na miłosierdzie nowej władzy. Jak syn pójdzie siedzieć, będzie wszystkim dookoła opowiadać o bezmiarze niesprawiedliwości i złogach. Ci kłamcy i cynicy, którzy mącą ludziom w głowach, powinni spłonąć w piekle. Każdy, kto przegrał w sądzie uważa, że sąd jest niesprawiedliwy lub stronniczy.

    Odpowiedz
  • Zwykły...(2017-07-28 12:56) Zgłoś naruszenie 17

    Jak to mówią zwolennicy spisu a nie pisu....alleluja i do przodu:)

    Odpowiedz
  • pol(2017-07-28 12:08) Zgłoś naruszenie 5810

    Sady to patologia, instytucje rodzinne, młody prawnik nie mający znajomości i układów nie dostanie się do tej " wyższej kasty" a zwykły człowiek na pewno nie znajdzie tam sprawiedliwości, mając wór pieniędzy można " wygrać " tam każdą sprawę, zresztą dla mnie ten zawód opiera się na kłamstwie, cwaniactwie i złodziejstwie. Czas to chociaż trochę zmienić dać szansę innym bez układów a od koryta trudno się tej starej kaście oderwać, oj trudno

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ns(2017-07-28 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    http://sonda.hanzo.pl/sondy,270017,BJ0k.html

    Odpowiedz
  • PIS-Bolszewickie internetowe OBSZCZYMURKI ...(2017-07-28 11:40) Zgłoś naruszenie 613

    ... wyznawcy chorej wyobraźni Kaczyńskiego na temat trójpodziału władzy wyrażającej się maksymą LENINA ... "Partia RZĄDI to i Partia SĄDZI" ... po trzykroć czapki z głów przed prof. nauk prawnych A. Strzemboszem !!! Wasze wpisy świadczą, że ********** Wam już resztki szarych komórek ... z MÓŻDŻKÓW i ostały się w nich jedynie ... wiechcie słomy nasączone ŻÓŁCIĄ Kaczyńskiego

    Odpowiedz
  • Najpierw CZYTAJCIE (2017-07-28 11:20) Zgłoś naruszenie 46

    Potem KOMENTUJCIE Bo komentarze pasują jak pięść do nosa. Argumenty prawicy pasują ........ ale do jakiegoś 0,0001% Sędziów.

    Odpowiedz
  • Strzembosz jest OK...(2017-07-28 11:11) Zgłoś naruszenie 133

    Ale poubeckich **** jest cała Masa.... Jak się ich pozbyć??? Przypominam, że Czechy i DDR wyczyściły się ze ******* Dlaczego Polska nie może ????

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Młody Sędzia(2017-07-28 11:05) Zgłoś naruszenie 10015

    Ustąp dziadku miejsca młodszym, lepszym od siebie. Co ty jestem chłop pańszczyźniany przywiązany do ziemi na dożywocie. Ślubowałeś radzieckie "samozaklepiennie", czyl iprzywiązanie do miejsca pracy aż do śmierci?

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • remick(2017-07-28 10:36) Zgłoś naruszenie 6123

    Za duzo odiwdzin POturbowanych umyslowo tu na forach. POturbowanym juz nawet butla z tlenem na plecach z wezykiem do nosa nie pomoze. Firewall do mozgow POturbowanych funkconuje perfekt.

    Odpowiedz
  • anioł(2017-07-28 10:32) Zgłoś naruszenie 166

    Trzy razy TAK !!!

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2017-07-28 10:31) Zgłoś naruszenie 9027

    Pytanie do Pana Strzębosza : dekomunizacja dosięgła klasę urzędniczą a czy sędziowską także ? czy rozliczyliście swoich kolegów z "sędziowania" w latach 1945-1989 ? Na ilu prawych i sprawiedliwych Polaków i Polki wydaliście swe wyroki śmierci , ilu prawych i sprawiedliwych Polaków i Polki skazaliście na lata więzień i tortur , a ich rodziny na gehennę życia ? skoro jesteście spadkobiercami spuścizny komunizmu i wszelkich patologii w sądownictwie tego okresu jakim sposobem macie być dalej ponad prawem i dlaczego pouczacie Naród o prawie , sprawiedliwości i moralności skoro sami jej nie posiadacie . Pytanie do Pana Strzębosza: - dlaczego dalej wasza kasta ma być ponad prawem ? I jeszcze jedno kochany panie sędzio , czy czasem przyczyna przeciwna zmianom w sądownictwie nie jest bardziej prozaiczna . Ludzie , którzy siedzą w polityce a są w "totalnej opozycji" powinni odpowiadać karnie za przestępstwa , których dokonali przez 8 lat swoich " rządów" . I tu jest pies PO grzebany . Obecnie istniejące sądy zawsze kryły PO przednią władzę . Zmiana sądów odwróci Im wszystko o 180 % . Nie będą już kryci przez swoich sędziów , takich jak pan kochany sędzino.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • XXXXXXXXXXXXXX(2017-07-28 10:29) Zgłoś naruszenie 5413

    Zwykli ludzie wiedzą jak się zachować w różnych sytuacjach a ludzie na stanowiskach nie wiedzą .Ktoś napisał,że na emeryturze może robić co..chce.Tak może nawet chodzić z gołym tyłkiem,będzie śmiesznie. Dlaczego z podwójnym obywatelstwem pobierają po 2 emerytury?Czy to też Sąd Najwyższy zatwierdził!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO SKANDAL!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz