Prof. Strzembosz: Orzekałem przed 1989 r. Czy to znaczy, że jestem komunistycznym złogiem? [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti27.07.2017, 20:09; Aktualizacja: 28.07.2017, 08:18
Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamonti

Adam Strzembosz, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Byliśmy z Jarosławem Kaczyńskim po imieniu, powiedziałem mu nawet kiedyś: Jarosławie, opamiętaj się. Za daleko poszedłeś. Jednak wiara w to, że jakiś Strzembosz wpłynie istotnie na bieg historii, jest naiwna - mówi prof. Adam Strzembosz w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (108)

  • RP(2018-07-05 23:02) Zgłoś naruszenie 31

    Zamilcz człowieku, kto panu uwierzy?, legitymizował pan patologię sądowniczą.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-07-05 21:24) Zgłoś naruszenie 31

    Żeby być sędzią trzeba mieć kręgosłup i sumienie. Nikt kto przez 1989 r zdecydował się na karierę sędziowską nie powinien mieć prawa dalej byś sędzią, z tej prostej przyczyny, że u zarania swojej kariery zgodził się na swoje instytucjonalne zeszmacenie. I to zamyka temat.

    Odpowiedz
  • abcd(2018-07-05 17:53) Zgłoś naruszenie 41

    Specjalne wyjaśnienie dla pana Strzembosza: II Wojna Światowa i jej rezultaty powinny być dokładnie opisane: a) 1939 - 1945 - niemiecka MORDOWNIA w Polsce b) 1939 - 1956 - sowiecka okupacja Polski c) 1957 - 1989 - Polska jest sowiecką kolonią o nazwie PRL d) 1990 - 1992 - Polska jest krajem postkolonialnym e) 1992 - 2015 - Polska jest krajem neokolonialnym

    Odpowiedz
  • cały wymiar sprawiedliwości do zmiany(2018-07-05 14:55) Zgłoś naruszenie 31

    Mój dziadek siedział w więzieniu, bo nie chciał oddać ziemi komuchom. Ktoś go tam wsadził. Może jakiś pana kolega-sędzia. Może jeszcze ten sędzia żyje, a ja płacę na jego dolce vitae podatki.

    Odpowiedz
  • noel(2017-08-03 12:41) Zgłoś naruszenie 11

    Nie sądzę by MS i jego dzielnej załodze udało się przestraszyć profesora. To nie tylko dobry prawnik, ale też człowiek z niebagatelnym doświadczeniem życiowym. Jego oceny sytuacji nie należy traktować jako atak na kogokolwiek, lecz ostrzeżenie przed tym co może się stać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lucek(2017-08-03 00:34) Zgłoś naruszenie 11

    Tak bo utrwalał pan KOMUNISTYCZNE nawyki w sądach czytaj człowiek jest NIKIM i można go traktować z buta nawet jak jest niewinny.

    Odpowiedz
  • DEMOKRATA(2017-08-03 00:31) Zgłoś naruszenie 21

    Tak bo kłamałeś że sądy się z KOMUNISTÓW oczyszczą a one stały się jeszcze bardziej mafijne niż za komuny. 120 sędziów to członkowie PZPR którzy skazywali opozycjonistów za walkę o WOLNOŚĆ i DEMOKRACJĘ. Wszystkie kraje naszego regionu zakazały na 10 lat sprawowania funkcji państwowych tylko nie Polska jakim cudem się pytam.

    Odpowiedz
  • expertise and knowledge(2017-08-01 14:48) Zgłoś naruszenie 21

    Odpowiadając na pytanie Pana Profesora zawarte w tytule odpowiedź jest tylko jedna: TAK!

    Odpowiedz
  • lupa(2017-08-01 11:35) Zgłoś naruszenie 30

    wstydu nie masz

    Odpowiedz
  • TAK(2017-07-31 15:09) Zgłoś naruszenie 10

    TAK

    Odpowiedz
  • pol(2017-07-31 03:08) Zgłoś naruszenie 00

    Mądry Robercie bez przekonań twoim nieszczęściem jest, ze nie masz żadnych przekonań. Nince odpowiedział podszywający się pod mój pol.

    Odpowiedz
  • czekam na ustawę(2017-07-30 19:50) Zgłoś naruszenie 31

    Ja jestem apolityczny ale na marsz - czemu nie - BO SIĘ NIE ZGADZAM !!! To dla czego nie wyjdzie z konkretnymi propozycjami USTAWY oczyszczającej. Dla czego poza "potrzebna jest reforma" nie potrafi wydukać czegoś konstruktywnego i to od 25 lat? Bo to ten sam typ co Tusk, gadać potrafi i tyle (w tyle) !

    Odpowiedz
  • ninka(2017-07-30 09:53) Zgłoś naruszenie 62

    jeśli sędzia nie jest apolityczny-nie jest sędzią-panie były sędzio!

    Odpowiedz
  • Obywatel(2017-07-30 07:56) Zgłoś naruszenie 63

    STRZEMBOSZ oszukał moją już Ś.P. Ciocię na kupnie domu w Józefowie! To KOMUNISTCZNY "ŚĘDZIA",który powinien być usunięty,jak pozostałe chwasty!

    Odpowiedz
  • cobradxp(2017-07-29 23:30) Zgłoś naruszenie 61

    Jarosławie nie zatrzymuje się ! Najwyższa pora na reformę sądownictwa - wszyscy w Polsce dostali już po dopiero od tych przemian oprócz sędziów i komuchów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MP(2017-07-29 14:35) Zgłoś naruszenie 41

    TAK

    Odpowiedz
  • o(2017-07-29 09:13) Zgłoś naruszenie 162

    niech sobie ten pan odpoczywa i nie udziela się politycznie, przecież ma za co

    Odpowiedz
  • Mały(2017-07-29 07:01) Zgłoś naruszenie 414

    Skoro prof. Strzembosz to złóg komunistyczny to co powiedzieć o Kaczyńskim.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • TiZ(2017-07-28 23:06) Zgłoś naruszenie 163

    Chyba tak . Zrobiłeś nam dużą krzywdę.

    Odpowiedz
  • fxx(2017-07-28 21:41) Zgłoś naruszenie 173

    Strzembosz, przeciez ciebie i twoje ubeckie powiazania jest to cale zamieszanie. Tego Polska ubeku nie zapomni ci.

    Odpowiedz