Rzecznik prokuratury Mateusz Martyniuk nie podał PAP żadnych szczegółów śledztwa, powołując się na klauzulę tajności sprawy.

Wiadomo, że we wrześniu 2008 r. szef SKW płk Janusz Nosek złożył w warszawskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych przez członków komisji weryfikacyjnej. Grozi za to do 3 lat więzienia.

30 czerwca 2008 r. upłynął termin działania komisji, która pod przewodnictwem Jana Olszewskiego weryfikowała żołnierzy zlikwidowanych WSI chcących służyć w nowych służbach. 1 lipca SKW przewiozła akta komisji z siedziby BBN ponownie do siedziby SKW. Akta komisji były zdeponowane w prezydenckim BBN od listopada 2007 r. - przeniósł je tam Olszewski z siedziby SKW po powstaniu koalicji PO-PSL.

Szef MON Bogdan Klich mówił, że brakuje 18 dokumentów pobranych przez członków komisji. Odmówił podania, czego dotyczą, uzasadniając to ich tajnością. 13 z nich miał pobrać poprzedni szef komisji Antoni Macierewicz.

Sam Macierewicz mówił, że nie ma sobie nic do zarzucenia, a cała sprawa to efekt zaniedbań, do których doszło podczas wywożenia materiałów z BBN. "Nie zrobiono wówczas nawet spisu zdawczo- odbiorczego, zrobiono gigantyczny bałagan w dokumentach" - oceniał.

Z kolei Olszewski zapowiadał we wrześniu kroki prawne "wobec nieusprawiedliwionych zarzutów" wobec członków komisji. Zapewniał, że zwrócili oni wszystkie dokumenty.

Według Olszewskiego, SKW bezprawnie przejęła dokumenty komisji. Jeszcze 1 lipca zapowiedział doniesienie do prokuratury o tych "gangsterskich działaniach" SKW. W tym samym miesiącu pięć doniesień od Olszewskiego wpłynęło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która nie ujawniła, czego dotyczą. Wiadomo tylko, że ich część przekazano innym prokuraturom.

Komisja nie zdążyła zweryfikować 774 żołnierzy b. WSI. W grudniu 2008 r. Klich informował, że to szefowie Służb Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego dokończą weryfikację. W listopadzie Trybunał Konstytucyjny uznał za zgodną z konstytucją zaskarżoną przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego nowelizację przepisów o SKW i SWW, która umożliwiała niezweryfikowanym żołnierzom b. WSI pełnienie funkcji w nowych służbach.