Senat przegłosował nie tę ustawę o Sądzie Najwyższym, co trzeba [CAŁY TEKST Z KOMENTARZAMI]

autor: Piotr Szymaniak, Patryk Słowik23.07.2017, 20:05; Aktualizacja: 24.07.2017, 07:29
Prezydent dostanie więc na biurko albo akt w innym brzmieniu niż ten uchwalony przez Sejm, albo inny niż przegłosowany przez Senat.

Prezydent dostanie więc na biurko albo akt w innym brzmieniu niż ten uchwalony przez Sejm, albo inny niż przegłosowany przez Senat.źródło: ShutterStock

Senatorowie głosowali nad inną wersją ustawy o Sądzie Najwyższym niż ta przyjęta przez posłów. To złamanie art. 121 ust. 1 konstytucji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (109)

  • lester(2017-07-24 09:15) Zgłoś naruszenie 32

    Żeby było obiektywnie, jasno i klarownie: Polecam wizytę na stronie sejm.gov.pl -> PRACE SEJMU -> Przebieg procesu legislacyjnego -> druk 1727 Tu otwieramy druk 1727 - to jest projekt zgłoszony do Sejmu. Potem otwieramy druk 1769 - przyjęte poprawki. A na końcu strony mamy projekt przekazany do Senatu. Jano z tego wynika, że w projekcie przekazanym do Senatu nie uwzględniono (przynajmniej części) uchwalonych poprawek, wskazanych w druku 1769.

    Odpowiedz
  • sdf(2017-07-24 09:05) Zgłoś naruszenie 22

    Ileż wypowiedzi ekspertów, ileż mądrości wygłoszonych przez wielkie nazwiska. Szkoda tylko, że te "wielkie" nazwiska nie pokusiły się o przejrzenie przepisów regulujących tworzenie aktów prawnych. Nadanie ciągłej numeracji to nie błąd - to konieczność w przypadku nowej ustawy. Ktoś kto twierdzi, że ma takie rzeczy poprawiać Senat jest niepoważny. Senat może poprawek nie zgłosić. Z Sejmu MUSI wyjść tekst ustawy opracowany pod względem legislacyjnym - z ciągłą numeracją. Przykro to pisać ale to kompromitacja DGP i tych wielkich "znafców". Redakcjo zanim coś napiszesz - sprawdź. Żenujący artykuł, żenujące wypowiedzi.

    Odpowiedz
  • czujnibądżmy(2017-07-24 09:05) Zgłoś naruszenie 34

    Wspierajmy Rząd , jeżeli mają zajść jakieś pozytywne zmiany

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • adibo(2017-07-24 08:50) Zgłoś naruszenie 34

    Przeanalizowałem sprawę i wygląda, że dziennikarze DGP mają rację! https://www.facebook.com/adrian.bohdanowicz/posts/663620663838076?pnref=story

    Odpowiedz
  • r(2017-07-24 08:32) Zgłoś naruszenie 53

    Kolejny fake news..

    Odpowiedz
  • antyleft(2017-07-24 08:04) Zgłoś naruszenie 63

    A może tak wiec solidarności i poparcia dla PAD-a! Andrzej nie pękaj przed lewakami i libertynami - śmiało podpisuj!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maciej(2017-07-24 07:51) Zgłoś naruszenie 75

    DGP i kolejny raz okazało się że szukanie na siłę sensacji przynosi oplakane skutki - wyjaśnilo się że senat przyjął właściwą ustawe - SZKODA PRAWNA że nie potraficie rzetelnie zebrać informacji.. Ten dzisiejszy numer DGP warto kupić i zatrzymać jako przyklad dziennikarskiej fuszerki!!!!

    Odpowiedz
  • tukan(2017-07-24 07:50) Zgłoś naruszenie 95

    Kłamiecie oszukujecie , piszecie nieprawdę ,już wczoraj zdementował marszałek sejmu .Jesteście oszustami !!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • q(2017-07-24 07:27) Zgłoś naruszenie 114

    BREDNIE REDAKTORKÓW I FAKE NEWS

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-07-24 07:22) Zgłoś naruszenie 39

    No tu nie trzeba protestować, władza sama dała świadectwo o swojej jakości...

    Odpowiedz
  • Tukan(2017-07-24 07:17) Zgłoś naruszenie 31

    http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=A4E1E5DC258E7801C125816600754CC6

    Odpowiedz
  • GP TO DNO!!!(2017-07-24 06:50) Zgłoś naruszenie 104

    TO JEST FAKE NEWS!!!! GP TO DNO!!! ZA KASĘ OD G. SOROSA ZROBI WSZYSTKO!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zenek(2017-07-24 05:52) Zgłoś naruszenie 70

    W wyniku przyjętych przez Sejm poprawek do ustawy o Sądzie Najwyższym musiała nastąpić zmiana numeracji jednostek redakcyjnych. (artykuły i paragrafy). W przypadku nowych ustaw, nie nowelizacji, taka zmiana wynika z zasad prawidłowej legislacji. Elementarz legislatora. — informuje Kuchciński.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I tyle w temacie(2017-07-24 05:20) Zgłoś naruszenie 32

    https://wpolityce.pl/m/polityka/350028-krotka-pamiec-politykow-po-zapomnieli-jak-sami-wygasili-prezesow-sadu-najwyzszego

    Odpowiedz
  • czytacz(2017-07-24 03:49) Zgłoś naruszenie 42

    Myślę, że Gazeta Prawna mogła znowu wypuścić feika!

    Odpowiedz
  • Karol.(2017-07-24 00:43) Zgłoś naruszenie 52

    Daliście się wpuścić w maliny albo specjalnie celowo to napisaliście bo jest oficjalne wyjaśnienie Marszałka Kuchcińskiego.Należy to sprostować i przeprosić.Równie do tej wiadomości mogliście napisać że Kaczyński umarł to jeszcze lepszy fake który by ucieszył tą opozycję taka wspaniałą.

    Odpowiedz
  • Krak(2017-07-24 00:06) Zgłoś naruszenie 72

    Czekamy teraz na dementi i przeprosiny DGP!

    Odpowiedz
  • KRak(2017-07-24 00:01) Zgłoś naruszenie 92

    Ano i co, głupole? https://wpolityce.pl/m/polityka/350072-kuchcinski-demaskuje-fake-news-dgp-senat-przyjal-odpowiednia-ustawe-o-sn-musiala-nastapic-zmiana-numeracji-jednostek-redakcyjnych Szepspir napisał MuchAdo About Nothing

    Odpowiedz
  • TrzyRazyTAK(2017-07-23 23:58) Zgłoś naruszenie 72

    #fakenews http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=A4E1E5DC258E7801C125816600754CC6

    Odpowiedz
  • auxilio(2017-07-23 23:58) Zgłoś naruszenie 61

    DGP- ten długi drewniany nos wyszedł już za okno?

    Odpowiedz