Dane osobowe na wagę złota? Nowe regulacje zmienią układ sił pomiędzy konsumentami a firmami

27.05.2017, 17:30
tablet-technologie

Użytkownicy Internetu są jednogłośni, co do oczekiwań względem firm, którym zdarzyłby się wyciek danych osobowych części jej klientów – uważają, że nie powinny ukrywać tej informacjiźródło: ShutterStock

Aż 95 proc. badanych deklaruje, że podczas robienia zakupów lub podejmowania decyzji o wyborze usługi zwraca uwagę na to, czy wymaga się od nich podania danych osobowych. Blisko połowa z nich ma negatywny stosunek do ich udostępniania instytucjom lub firmom, a 83 proc. przynajmniej raz zrezygnowało ze skorzystania z usługi po zapoznaniu się z warunkami przetwarzania danych osobowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • ochrona na papierze(2017-05-28 00:18) Zgłoś naruszenie 30

    Mam konflikt z sąsiadem który trwa od pokoleń ..Sprawa w sądzie wyrok rozliczenie kosztów sadowych które wysłałam następnego dnia , potwierdzenie nadania ,dla komornika to za mało .Zajęta renta na podstawie wyroku sądowego a tam na pieczątce sądu mój prześladowca dostaje wszystkie moje dane imię nazwisko adres pesel posiada również nr telefonu. Z urzędu gminy z rozgraniczenia dostaje dane ok 30 osób łącznie z adresami nr działek imionami rodziców . Z bloków zniknęły nazwiska mieszkańców ,a sądów ,komorników gminy i geodetów ochrona danych nie obowiązuje .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane