Sędziowie i prokuratorzy nie będą płacili na ZUS

autor: Arkadiusz Jaraszek06.01.2009, 08:46; Aktualizacja: 06.01.2009, 08:51

Ministerstwo Sprawiedliwości zadeklarowało, że nie pracuje nad przygotowaniem projektu ustawy przewidującego potrącenia z sędziowskich i prokuratorskich wynagrodzeń składek emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (102)

  • Obywatel tego kraju(2009-01-06 12:18) Zgłoś naruszenie 90

    To Skandal...brak słów jak to jest możliwe ze oni nie płaca składek ZUS a co z prawami konstytucyjnymi gdzie Rzecznik Praw Obywatelskich a może on też nie płaci ZUS.

    Odpowiedz
  • do płatnika ZUS(2009-01-06 11:06) Zgłoś naruszenie 60

    na wolnym rynku niestety zmuszają do płacenia skałdek ZUS.. to jakie WON?

    Odpowiedz
  • szok(2009-01-06 10:33) Zgłoś naruszenie 60

    Policja,wojsko,prokuratura,więziennictw o,ministerstwa,posłowie- i inni nie płaca składek na ZUS, więc teraz nie ma sie co dziwic,że nasze emerytury wypracowane za marne pensje a wieloletnia prace sa tak niskie, niech rząd juz nie skomli,że nie ma pieniędzy na emerytury i niech nie straszy ludzi, bo takie przywileje maja ludzie dzięki naszej pracy i naszych ściaganych składek,juz nigdy sie nie nabiore na biadolenie,ZUS jest bardzo bogaty bo go stac na prezenty wielomilionowe.To jest po prostu wielki skandal!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ZENEK(2016-07-12 17:42) Zgłoś naruszenie 50

    TO ZNACZY ,ŻE W POLSCE SĄ SORTY .CZYM SIĘ RÓŻNI SĘDZIA OD PIEKARZA ? KREW SIĘ BURZY A NÓŻ SAM SIĘ OTWIERA .

    Odpowiedz
  • stary wiarus.(2011-11-20 17:24) Zgłoś naruszenie 50

    Gdzie jest równośc wobec prawa? a to gwarantuje Konstytucja RP. Doczekam się sprawiedliwośici? Za tych rządów chyba nie.

    Odpowiedz
  • 46.(2009-01-06 10:08) Zgłoś naruszenie 50

    Dajcie już spokój, zdejmijcie ten artykuł,przecież takie stawianie sprawy urąga wszelkim zasadom nie tylko demokracji czy konstytucji ale podstawowym zasadom moralności w stosunku do tej części społeczeństwa która płaci swój haracz bez względu na wielkość zarobku / często na pograniczu ubóstwa/, pod wszelkimi rygorami , włącznie z rygorem Temidy!!!. To jest ŻENADA!!!.

    Odpowiedz
  • robotnik(2009-01-06 10:27) Zgłoś naruszenie 50

    No tak, jedni muszą płacić ZUS-y mimo, że zarabiają grosze, a inni zarabiają ciężkie pieniądze, ale ZUS-ów płacic nie muszą. Ciekawe czemu zawdzięczamy ten podział na lepszych i gorszych. Na władzę i na tych, którzy muszą na nich pracować.

    Odpowiedz
  • Ted(2009-01-06 10:00) Zgłoś naruszenie 50

    Skladki na ZUS powinni wszyscy placić na tych samych zasadach!!!

    Odpowiedz
  • IGNACY WRZESIŃSKI dwukrotnie internowany krotnie(2011-11-09 11:07) Zgłoś naruszenie 51

    pani Małgosia w Intermache w Aleksandrowie zarabiająca 1200 zł.płaci 943 zł.naZuS --DLACZGO ZARABIAJĄCY 10 RAZY WIĘCEJ NIEMOGĄ PŁACIĆ ZUS-U

    Odpowiedz
  • Dobrze zorientowany.(2009-01-06 12:44) Zgłoś naruszenie 51

    Wszyscy muszą w końcu poznać prawdę,która przedstawia się następująco,a mianowicie:wszelkie przywileje emerytalne-to jest wcześniejsze emerytury czy też wyższe naliczanie emerytur np:dla górników,wojskowych itp(większe wskażniki,lub inne zasady)jak też nie opłacanie składek emerytalnych przez sędziów ,prokuratorów,itd-to wszystko pozostałości PRL-i ten tzw:"sprawiedliwy socjalizm",który potrzebnym dla władzy ludowej zawodom nadał przywileje kosztem pozostałej (zdecydowanej większości)społeczeństwa musi z czasem zostać zlikwidowany-wtedy naprawdę będzie sprawiedliwy system emerytalny.Każdy na swoją przyszłość emerytalną powinien zarobić sam-niezależnie od wykonywanego zawodu.Jeżeli nie będzie jasnego systemu-bez przywilejów-to zawsze będą ci którzy będą niezadowoleni i czuli się oszukani przez władze i resztę współobywateli.Władza musi wiedzieć,że wszyscy obywatele muszą być traktowani równo pod względem prawa-także em.-co nie znaczy,że tak samo.A wszyscy obywatele muszą w końcu -cdn-

    Odpowiedz
  • marek(2011-10-31 11:51) Zgłoś naruszenie 40

    To wszystko nas oburza, to jest skandal, to obraża naszą inteligencję, to jest chore. Wszystkie te gnoje nie płacą składek, podatków, otrzymują horrendalne nienależne emerytury (przykład prokuratorów niby posłów), załatwione po cichu. Oszuści, to nie jest prawo, to jest złodziejstwo w imię cwaniackiego załatwionego prawa i to łącznie z pensjami posłów (siedmiokrotna średnia pensja nie licząc utrzymania biur)
    Urzędasy nas zjedzą. W Europie gdzie jest dużo urzędników jest ich 15%. W Polsce - 30%. Tego po prostu nie wytrzymamy.
    Maksymalna pensja wysokiego urzędnika nie powinna przekraczać dwukrotnej średniej krajowej (wg mnie to i tak za dużo bo to ludzie którzy mają nam służyć - czy służą?) a średnia urzędników i całej budżetówki niższa niż pracowników w produkcji czy usługach (również ze względu na bardziej komfortowe warunki pracy) Tak jest na całym normalnym świecie. I wszyscy muszą płacić za siebie. Wszystko. Żadnych wyjątków. Wszelkie umowy o pracę mają być standaryzowane, bez tych pokręconych paragrafów o olbrzymich odprawach.

    Odpowiedz
  • Danusia(2009-01-26 10:10) Zgłoś naruszenie 40

    PAŃSTWO W PAŃSTWIE! W TYM ( NIE PISZĘ W MOIM, NASZYM) PAŃSTWIE TO JEST JAWNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ. CI CO MAJĄ STAĆ NA STRAZY SPRAWIEDLIWOŚCI , JAWNIE W ŚWIETLE PRAWA , TEGO PRAWA NIE PRZESTRZEGAJĄ.
    Czyli wszystko jest po polskiemu, a gdzie nam do EUROPY???

    Odpowiedz
  • Dobrze zorientowany.(2009-01-06 12:55) Zgłoś naruszenie 40

    -cdn-zrozumieć ,że przywileje im nadane są niesprawiedliwością społeczną-jakiekolwiek one by nie były i jak nie były by motywowane.Winę ponosi i władza ,która to toleruje i ta część społeczeństwa która uprzywilejowanego dla siebie prawa się domaga.Należy też zlikwidować oszukańcze złodziejskie wielomilionowe odprawy dla szefostwa spółek skarbu państwa.To jest prawna legalizacja złodziejstwa na wielką skalę-co innego firmy prywatne tam za majątek odpowiada właściciel-do spółek prywatnych dopłaca poprzez podatki lub opłaty komunalne społeczeństwo.To jest wstrętne i nie ma usprawiedliwienia-żadnego!Polska po 20 latach od obalenia komuny w dalszym ciągu jest niestety krajem patologicznym-również w aspekcie prawnym.Dla dobra kraju należy z tym jak najszybciej skończyć!

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-01-06 11:38) Zgłoś naruszenie 40

    Zgadzam się - jak się komuś nie podoba praca w sądzie czy w prokuraturze, to niech zrezygnuje. Wielmożni sędziowie i prokuratorzy potrafią się ostatnio tylko oburzać. Niech przede wszystkim rzetelnie wykonują swoją pracę, bo do tego zostali powołani a nie do bogacenia się!! To jest rodzaj służby publicznej - jak ktoś do niej wstępuje, to nie powinien tego robić dla profitów i dużych pieniędzy. Oczywiście łatwo jest zazdrościć, że ktoś tam na wolnym rynku zarabia więcej ale w takim razie po co pchali się do budżetu? Z drugiej strony osoby pełniące takie ważne funkcje powinny godziwie zarabiać ale moim zdaniem pensja na poziomie 4-5 tyś.zł nie jest wcale niska.

    Odpowiedz
  • Dobrze zorientowany.(2009-01-06 13:16) Zgłoś naruszenie 30

    Oto jeden z wielu aktualnych przykładów.Pan Kownacki-minister w Kancelarii Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za rządów PIS otrzymał funkcję Prezesa Zarządu firmy państwowej to jest spółki skarbu państwa:ORLEN SA z siedzibą w Płocku.Został zatrudniony nie na etacie(bo zarobki etatowe w spółkach państwowych są ograniczone)-a na KONTRAKCIE!!!-Jego miesięczne zarobki przekraczały grubo 50.000 zł miesięcznie na rękę.Kontrakt zagwarantował mu kilkumilionową odprawę w razie jego rozwiązania przed upływem wieloletniego kontraktu oraz comiesięczną wypłatę przez bodajże dwa lata kwoty 150.000 złotych za to -że nie zatrudni się w konkurencyjnej firmie!-CIEKAWE W JAKIEJ -JAK ORLEN JEST MONOPOLISTĄ!!!Pan Kownacki w Orlenie pracował kilka miesięcy.Po odwołaniu go z z funkcji Prezesa-Pan Prezydent Kaczyński zatrudnił swojego przyjaciela (z NIK-u)Kownackiego u siebie za dosC pokażną pensję u siebie w kancelarii.Takiemu to pożyć.Takich przykładów z różnych partii jest wiele-ale bryluje PIS-choćby TVP

    Odpowiedz
  • otake Polskie(2009-01-06 14:46) Zgłoś naruszenie 20

    jak nie będą płacić to cofnąć im PO...rańcy jeepbunitety

    Odpowiedz
  • wiktor(2009-01-06 11:03) Zgłoś naruszenie 10

    to jest ta równość wobec prawa... żenada w wydaniu PO

    Odpowiedz
  • *****(2009-01-06 12:19) Zgłoś naruszenie 10

    To niech odejdą jak im się nie podoba. Przyjdą następni. itd.

    Odpowiedz
  • ```ppp(2009-01-06 11:05) Zgłoś naruszenie 10

    A sędziowie to co? Święte krowy? Niech płacą tak samo jak inni!

    Odpowiedz
  • obywatel(2009-01-06 14:26) Zgłoś naruszenie 10

    Sedziowie nie placa na ZUS, poniewaz do konca zycia dostaja pensje.

    Odpowiedz