Czy rodzeństwo dostanie zachowek

Brat nie miał dzieci i cały swój majątek pozostawił w testamencie sporządzonym własnoręcznym swojej żonie. Czy po śmierci brata jego rodzeństwo może wystąpić o zachowek?

Czy można podzielić udział spadkowy

Kupiłem udział spadkowy. Chciałbym wydzielić swoją część, ale spadkobiercy nie chcą przeprowadzić podziału masy spadkowej. Czy z wnioskiem o podział może do sądu wystąpić nabywca udziału, który nie dziedziczył po zmarłym?

Czy wydziedziczenie jest skuteczne

Spadkodawca wydziedziczył córkę i pozbawił ją prawa do zachowku ze znanego tylko sobie powodu. Czy taki sposób wydziedziczenia pozbawia jej prawa do zachowku?

Czy można zaliczyć otrzymane darowizny

W jaki sposób zalicza się darowizny na schedę spadkową? Czy przy zaliczeniu uwzględnia się, jakie wykształcenie zdobyli poszczególni spadkobiercy na koszt spadkodawcy?

Czy długi firmy obciążają rodzinę

Mój kontrahent prowadzący działalność gospodarczą współpracował z moją firmą. Niestety po jego śmierci zostały nierozliczone faktury. Czy ktoś odpowiada za jego długi?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: W jaki sposób dochodzić praw po zmarłym krewnym.