Czy wymagana jest obecność właściciela

Dostałem zawiadomienie o przeprowadzeniu kontroli w moje firmie. Ze względu na montaż systemów informatycznych u klienta nie mogę być podczas niej obecny. Czy wymagany jest osobisty udział przedsiębiorcy w trakcie kontroli?

Czy można żądać odstąpienia od kontroli

Prowadzę sklep wielobranżowy. W tej chwili moja firma jest kontrolowana przez urzędników miejskiego magistratu. Ostatnio z kontrolą zapowiedział się sanepid. Czy mogę domagać się odstąpienia od drugiej kontroli?

Czy protokół potwierdza przebieg kontroli

Prowadzę firmę spedycyjną. W ostatnim czasie coraz częściej nakładane są na mnie kary związane z transportem drogowym. Czy informacje dotyczące przebiegu kontroli przewozu drogowego, które były podstawą nałożenia kary pieniężnej, są dostępne dla przedsiębiorców?

Czy urzędnik może żądać każdej informacji

W ostatnim czasie wielu przedsiębiorców w mojej okolicy miało kontrole z zakresu prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Sam spodziewam się podobnej. Czy w trakcie kontroli muszę się liczyć z istotnym ograniczeniem w prowadzeniu firmy?

Czy kontrola możliwa jest w każdym czasie

Razem ze wspólnikiem prowadzimy działalność gospodarczą. W ostatnim czasie udało nam się pozyskać dofinansowanie na rozwój naszego biznesu. Obecnie jesteśmy w trakcie zakupu sprzętu komputerowego. Czy każdy beneficjent dofinansowania ze środków europejskich musi się liczyć z kontrolami?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak przedsiębiorca może się bronić podczas kontroli w firmie