Dłużnik firmy może się bronić zarzutem potrącenia

autor: Marta Pionkowska17.03.2011, 03:00

Nie ma przeszkód, by dłużnik firmy, wobec której toczy się postępowanie upadłościowe, bronił się zarzutem potrącenia. Może to mieć miejsce tylko wtedy, gdy zgłoszono właściwą wierzytelność i we właściwym czasie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • człowiek z branży(2011-03-17 14:51) Zgłoś naruszenie 00

  czy ktoś z braci komorniczej pomoże mi rozszyfrować klucz w powołaniach na stanowisko komornika ? w ostatnich dniach miało miejsce dziwne, nieoczekiwane powołanie w mieście K.

  Odpowiedz
 • komornik(2011-03-18 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  to raczej pytanie do MS,brać komornicza ma w zakresie obsadzania stanowisk tyle mniej więcej do powiedzenia co Żyd za okupacji,a analiza wskazań samorządu i późniejszych decyzji ministerstwa świadczy o powstaniu nowej świeckiej tradycji zgodnie z którą Minister powoła osobę rekomendowaną przez Izbę tylko w przypadku gdy jest to jedyny kandydat,że nie wspomnę o utrwalonym już trendzie zgodnie z którym najlepszym kandydatem na komornika w Szczecinie jest rzeszowianin,a na komornika w Białymstoku wałbrzyszanin,słowem wartość kandydata jest wprost proporcjonalna do odległości jaką musi pokonać w drodze do pracy.(to zapewne w ocenie Ministra świadczy o jego determinacji)wyręczę internautów z PiS-u i za Nich umieszczę komentarz,że:" to bardzo dobrze,bo ministerstwo w końcu walczy z sitwą"Od siebie dodam-pójdźmy w tym obłędzie dalej niech poznaniak kandyduje na prezydenta Lublina,a gdańszczanin Krakowa,uwierzcie-będzie jeszcze śmieszniej.

  Odpowiedz
 • człowiek z branży(2011-03-18 14:44) Zgłoś naruszenie 00

  to prawda, ale są to jakieś jaja, czy ci ludzie nie mają wyobraźni. Przecież jeśli ktoś pracuje wiele lat u danego komornika, tam mieszka, mam rodzinę, dom, dzieci szkołę itd., i jest dobrym asesorem to powinien mieć największe szanse na pozostanie komornikiem w dotychczasowym miejscu a nie gdzieś daleko szukać szczęścia i się wyprowadzać, przenosić całą rodzinę.

  Odpowiedz
 • arti(2011-03-18 23:59) Zgłoś naruszenie 00

  W tym roku ma być utworzone ok 200 nowych rewirów więc prawie każdy bedzie mógł zostać komornikiem i spijać śmietankę ... z kms-ów i kmp o przepraszam grzywny zaraz przejmie urząd skarbowy hi hihi

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane