Mandaty dla rowerzysty: 10 przewinień, za które zatrzyma cię policja

Sezon rowerowy w pełni. Policjanci i straż miejska część swojego czasu poświęci na kontrolowanie rowerzystów. Posypią się mandaty nie tylko za jazdę po alkoholu ale i po chodniku. Dowiedz się, za jakie wykroczenia najłatwiej otrzymać mandat poruszając się na rowerze.

rowerzysta

żródło: ShutterStock

Jazda na rowerze po alkoholu

Mandat od 300 zł do 500 zł

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (10)

 • zs(2015-09-26 07:28) Zgłoś naruszenie 10

  Wzdłuż czego?

  Odpowiedz
 • obserwator(2015-06-22 12:38) Zgłoś naruszenie 10

  Nareszcie! Może i część rowerzystów jeździ zgodnie z przepisami ale dużo z nich ma wszystkich w tyle...Sama tego doświadczyłam i jako pieszy( gdy zostałam potracona przez bardzo szybkiego rowerzystę na chodniku ,na którym zgodnie z przepisami rower nie miał prawa jechać i nawet nie usłyszałam słowa przepraszam, a blizna na łokciu pozostała ..) .i jako kierowca( gdy bez żadnej sygnalizacji rowerzysta zjechał z chodnika i przecinając jezdnię wjechał na równoległy chodnik przejeżdżając mi tuż przed maską samochodu ...).
  Cóż niektórym myli się wolność i demokracja z bezprawiem ...

  Odpowiedz
 • EDI(2015-06-21 20:14) Zgłoś naruszenie 11

  ta banda rządących z po i pis okradłach wszystkich teraz wzięli się za rowerzystów, tylko karac i karac to wreszcie do **** PANA GDZIE ROWEREM MOŻNA JEŻDZIĆ. PO ulicy nie bo cię wariat samochodem stratuje, po chodniku nie bo PIESZEMU PRZESZKADZASZ . DO ***** NĘDZY USTALCIE IZRÓBCIE MĄDRY PRZEPIS KTÓRY ZADOWOLI ROWERZYST OW I PIESZYCH CHODZI O WSPÓŁNE POROZUMIENIE PMIEDZY PIESZYMI I ROWERZYSTAMI . BEZPIECZEŃSTWO LUDZI JEŻDZĄCYCH NA ROWERACH CHODNIKAMI TO JEST PRZED BANDYTAMI ŚMIERCI JAKIMI SĄ KIEROWCY BĘDĄC PANAMI JEZDNI

  Odpowiedz
 • Berlin Power(2015-06-21 00:04) Zgłoś naruszenie 00

  Był Majdan w Kijowie - teraz czas na Śląski Majdan, polskie mohery raus ze Śląska!!
  Poloki to ta sama brudna rasa co ruskie!
  Jerzy Gorzelik, przewodniczący Ruchu Autonomii Śląska, o Polsce i Śląsku: "Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latach widać, że małpa zegarek zepsuła."
  A ja dodam ze małpy to się trzyma w klatkach albo na łańcuchu!
  Jaki jest JEDYNY sukces polskiej gospodarki?? Wyżebrane niemieckie pieniądze z EU hahahaha
  poloki to są podludzie nie zasługom na ta piękna ziemia, poloki to slurzonce, białe murzyni, śmieci Europy, polak to makumba dla pana Ślązaka albo Niemca!
  Mój Majster tak mówi polki to się nadają ino na P Putzfrauen albo Prostituirte -sprzątaczki albo prostytutki, a poloki ino na Penner - menele i racjo mo!
  najwienksze szczenscie dla poloka to zbierac smieci albo kartoffle u Niemieckiego Bauera potem kupic stary uzywany Niemiecki Volkswagen od Pana Niemca albo Pana Slonzaka przyjechać nim Niemieckom Autobahnom i sie chwalic nim u innych poloczkow!
  Polaki to się ina nadajom na mienso armatnie żeby ich poslac na wojna z ruskimi albo arabami co by robili miejsce dla cywilizowanych krajów!
  Hirschberg a nie jelenia góra, Hindenburg nie zabrze, Breslau nie wroclaw i Stettin nie szczecin! OBERSCHLESIEN nie śląsk, POMMERN nie pomorze!
  Niech Śląsk wróci na swoje miejsce do BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND!
  Glück auf, Kameraden! Oberschlesien bleibt deutsch!

  Odpowiedz
 • Brian(2015-06-21 21:15) Zgłoś naruszenie 00

  Ostatnio bardzo popularne jest jeżdżenie przez rowerzystów po ulicy obok siebie. Rowerzyści notorycznie uprawiają jazdę peletonem, utrudniając ich wymijanie. Zwłaszcza zauważam to poza miastem, na bocznych drogach. A spróbuj takiemu zwrócić uwagę, to cię opluje. Robi się z nich powoli święte krowy. Niech się za to policja weźmie, 200 złociszy to sympatyczny mandacik.

  Odpowiedz
 • Nogi na pedalach to dla zboczencow z PO,PSL,SLD(2015-06-20 16:13) Zgłoś naruszenie 00

  Jak mam trzymac nogi na pedalach jak zboczencem ani genderowcem nie jestem ?
  Chyba,ze to przepis dla lewacko-libertynskich przestepcow.

  Odpowiedz
 • ostschlesien(2015-06-22 12:29) Zgłoś naruszenie 00

  do @berlin power; jaki z ciebie power?! Nawet jeśli się tak nie podpisujesz, to jesteś zwyczajnym germańskim pucybutem i wytrzyjdupom - cokolwiek byś tam nie robił. Nie chciało ci się uczyć w Polsce - na Ślonsku (jak piszesz), pewnie jesteś dumny, że ukończyłeś "zawodówkę", więc teraz "twoim" mistrzem i guru do naśladowania jest germański majster. I tak już pozostanie, bo na nic więcej nie będzie cię stać. No chyba że zostaniesz KAPO w obozie dla emigrantów i uciekinierów z Afryki i Azji. Czego ci, dla dobra tych l u d z i , z całego serca nie życzę. Przypominam ci, że w Europie możemy już swobodnie wybierać miejsce pracy i zamieszkania (pewnie tego nie kojarzysz). Sam, prawie całe życie przepracowałem w biurze projektów na Ślonsku, w Katowicach, w tym pół roku w biurze projektów w Germanii. Kiedy za zarobione dutki, przed powrotem do domu kupiłem Mercedesa 300, przyjechałem nim do pracy i zaparkowałem obok BeeMWicy naszego szefa pracowni, wzbudziłem tym występkiem podziw u moich niemieckich kolegów (kameraden). Miej czasem odrobinę odwagi.

  Odpowiedz
 • xxxzzcc(2015-06-22 10:06) Zgłoś naruszenie 00

  BRIAN nie znasz przepisów ,jazda na rowerze obok siebie jest zgodna z przepisami

  Odpowiedz
 • Pozdro(2015-06-23 12:53) Zgłoś naruszenie 00

  Uważam, że te mandaty są stanowczo za niskie! Zabraknie na premie dla naszych kochanych polityków i samorządowców!

  Odpowiedz
 • piotrciech(2015-07-13 21:43) Zgłoś naruszenie 01

  do @berlin power:kundlu nie pluj na Polaków,bo sam nie wiesz kim jesteś.Zanim twoi Niemcy stworzyli państwo tereny za Łabą zamieszkiwali Słowianie zachodni do których zaliczają się Polacy.Wiedz że Niemcy to mieszanka Nordyków ,Celtów i w 30%Słowian a co dziesiąty Niemiec ma geny Żydowskie ; nie ma więc czystej krwi Niemców.Potwierdzają to współczesne międzynarodowe badania DNA.Nie zdajesz sobie sprawy ile niemieckich miast ma słowiańskie korzenie ,nawet twój Berlin gdzie jedna z dzielnic ma swojsko brzmiącą nazwę Kopenick oryginalnie Kopanica założona przez księcia Słowiańskiego Jaksę ok.1100 roku.Poczytaj trochę może coś zrozumiesz .

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!