"Pokój Adwokacki" to popularna w prawniczych kręgach strona internetowa, w ramach której komentowane były problemy nurtujące to środowisko, ze szczególnym naciskiem na sprawy adwokatury. Ale nie tylko. Pojawiały się też opinie dotyczące zarówno kwestii prawnych jak i społecznych. Teraz portal ma zniknąć z internetu.

Powody takiej decyzji próbuje wyjaśniać jego założycielka adw. Joanna Parafianowicz. „Jako człowiek jestem zmęczona i prawdę mówiąc, smutna. Nigdy nie przypuszczałam, że nie tyle Pokój, co ja sama, mogę wzbudzać tyle negatywnych emocji. Obawiam się, że nie jestem przygotowana na skargi, które się na mnie pisze, na zapowiedzi pozwów o ochronę dóbr osobistych, na zarzuty prania wielkich pieniędzy, które ponoć przynosi mi Pokój Adwokacki. Nie jestem też przygotowana na sytuacje, w których moja mama płacze czytając komentarze na mój temat” – czytamy w jej wpisie.

W dalszej części tłumaczy, że cały proces wygaszania strony zajmie ok. dwóch tygodni.

Aktualizacja: Mec. Parafianowicz wycofała się z pomysłu zamknięcia strony. "Naprawdę nie zdawałam sobie sprawy z tego dla jak wielu z Was to medium jest ważne, jak jest istotne dla adwokatury (...). Dlatego "Pokój" wraca na swoje miejsce, choć tym razem w nieco większym gronie redaktorskim (aby uniknąć zmęczenia materiału)" - napisała na facebooku.

PS