statystyki

Chcemy reprytwatyzacji

autor: Grzegorz Osiecki12.09.2016, 07:56; Aktualizacja: 12.09.2016, 13:28
Stosunek Polaków do reprywatyzacji [BADANIE]

Stosunek Polaków do reprywatyzacji [BADANIE]źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że parlament powinien przyjąć ustawę reprywatyzacyjną - wynika z sondażu DGP na panelu badawczym Ariadna. Przeciwników ustawy jest ponad dwa razy mniej. 30 proc pytanych nie ma zdania w tej sprawie.

Mimo wszystko wyniki badań zaskakują. Reprywatyzacja nie była nigdy popularnym tematem, tym bardziej, że krąg osób, które potencjalnie mogłyby na niej skorzystać jest niewielki. Wynik sondażu oznacza, że nagłośnienie nieprawidłowości związanych z procesami zwrotu majątków i wynikły z tego polityczny kryzys w Warszawie mogły przekonać ankietowanych, że problem powinien zostać raz na zawsze przecięty uchwaleniem przez parlament specjalnej ustawy.

Na razie droga do tego daleka. PO zgłosiła projekt ustawy reprywatyzacyjnej, ale dotyczy on tylko Warszawy. PiS zajął wyczekującą postawę. Choć nie wyklucza przygotowania własnego projektu, to na razie czeka na rozwój wypadków. Jak pokazuje nasz sondaż, postulat zwrotu w całości lub części majątków byłym właścicielom ciszy się największym poparciem wśród elektoratu Kukiz 15 , popiera go ponad 80 proc zwolenników tej partii, pomysł popularny jest także wśród wyborców PO, PSL czy Nowoczesnej.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane