statystyki

Jaki: Nie złożę wniosku o postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi prowadzącej moją sprawę

11.09.2016, 19:28; Aktualizacja: 11.09.2016, 19:28
Patryk Jaki

"Za dużo czasu i środków straciliśmy przez fatalne sądownictwo"źródło: newspix.pl

Nie złożę wniosku o postępowanie dyscyplinarne - napisał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w niedzielę wieczorem na Twitterze. Chodzi o wniosek wobec sędzi prowadzącej cywilny proces o ochronę dóbr osobistych, wytoczony mu przez posła PO Roberta Kropiwnickiego.

Reklama


Reklama


"Nie złożę wniosku o post. dyscyplinarne Siłą jest umiej. przyznania do błędu. RP czeka na reformę sądów i może tu przeszkadzać moje  1zdanie za dużo" - napisał.

"Jestem nieuczciwie traktowany przez sąd–poseł PO chce konfiskaty mojego całego majątku (w sprawie, w której jak wiele wskazuję mam rację) Dlatego walczę – ale ja mogę przegrać. Natomiast Polska już nie może. Za dużo czasu i środków straciliśmy przez fatalne sądownictwo" - zaznaczył.

Jaki informował w piątek, że złożył wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi, która prowadzi cywilny proces o ochronę dóbr osobistych, wytoczony mu przez posła PO Roberta Kropiwnickiego. Chodzi o słowa Jakiego, które padły pod koniec stycznia z mównicy sejmowej - że Kropiwnicki prowadzi w swoim mieszkaniu agencję towarzyską.

Podczas piątkowej rozprawy Jaki powołał się na publikację piątkowego "Super Expressu", w której przytoczono zeznania jednej z kobiet przesłuchanych przez legnickich śledczych. Przyznała ona, że w mieszkaniu Kropiwnickiego świadczyła usługi seksualne, ale na własny rachunek, nikt nie czerpał z tego korzyści. Jaki zwrócił uwagę sądowi, że wymaga to zbadania i złożył gazetę z publikacją jako wniosek dowodowy w sprawie.

Jaki podnosił przed sądem, że chroni go immunitet, a jego słowa padły z sejmowej mównicy i chociażby z tego względu nie powinien ponosić żadnych konsekwencji. Sędzia, której ukarania chce Jaki, odmówiła odrzucenia pozwu, uznając, że sprawa może być przedmiotem rozprawy w trybie cywilnym.

Wiceminister ocenił, że postawa sędzi była stronnicza. "Widać, że jest to, niestety, zemsta pani sędzi za krytykowanie sądów. Złożyłem wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec pani sędzi oraz by jednocześnie zbadać, w jaki sposób sprawę dostała ta akurat sędzia" - mówił wiceminister. Jak dodał, nie boi się, że będzie mu zarzucane ingerowanie w działanie sądów. Przypomniał, że zarówno konstytucja, jak i ustawa w sposób szczególny chroni posłów i ich wypowiedzi na forum Sejmu.

PO i N, w związku z tą sprawą, domagają się odwołania Jakiego z rządu.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

 • Luk(2016-09-12 07:35) Odpowiedz 91

  Jaki to idealny przykład człowieka bez kompetencji, bez odpowiedniego wykształcenia, ale za to bezczelnego, bo przecież skoro ma władzę, to mu wszystko wolno.

 • Obywatel(2016-09-12 07:16) Odpowiedz 71

  No to kiepsko... dożyliśmy smutnych czasów, w imię poprawy i reform robi się rzeczy rodem z państw Ameryki Łacińskiej lub sąsiedniej Białorusi

 • nrt(2016-09-12 08:17) Odpowiedz 40

  Skarga jakiego jest bezpodstawna bo immunitet nie chroni przed pozwem cywilnym. Sędzia nie miałaby, żadnej dyscyplinarki, bo to nie od politycznych pajacy zależy. Zrobił z siebie błazna nie znając podstaw praw które mu przysługują, a chce regulować prawa innych. Godny wice ziobry. Oboje bez wiedzy, za to z gębami pełnymi frazesów.

 • dziadek Franek(2016-09-12 07:40) Odpowiedz 33

  -P r o s t y t u t k i ---------są uczciwsze od Kropiwnickich, Róż, Julii i tp. sprzedają własną d..ę za kasę a oni za kasę sprzedają Polskę!

 • windykaror(2016-09-12 08:02) Odpowiedz 26

  czytelniczka(43 minuty temu)-----Jaki zadeklarował na Twitterze, że nie złoży wniosku o postępowanie dyscyplinarne wobec sędzi prowadzącej sprawę, w której polityk oskarżony o oszczerstwo............. Brawo Minister Jaki! Interes kraju przed interesem osobistym, choćby najsłuszniejszym! ..........Takich polityków nam trzeba ! A te "nadzwyczajna kastę" sędziów oczyścić systemowo, a nie tylko indywidualnie ! ! !

 • czytelniczka(2016-09-12 07:11) Odpowiedz 10

  no to złoży czy nie złoży? czemu w tytule jest NIE ?

 • sasanka(2016-09-13 09:03) Odpowiedz 10

  @nrt - A na jakiej to podstawie twierdzisz, że immunitet poselski nie chroni posła w sprawach cywilnych? ---------------- Przepisy art. 6 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora mówią ogólnie o odpowiedzialności posłów i senatorów za ich działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu, w tym za WYSTĄPIENIA na posiedzeniach Sejmu i Senatu. Wbrew temu co piszesz przepisy te nie dzielą tej odpowiedzialności na odpowiedzialność cywilną i karną i nie różnicują jej w tym zakresie. --------------- Natomiast przepis art. 6a reguluje odrębnie kwestię dotyczącą naruszenia przez posła praw osób trzecich działaniami wchodzącymi w zakres sprawowania mandatu i wyraźnie stanowi, że w takim wypadku poseł może być pociągnięty do odpowiedzialności SĄDOWEJ (a więc jakiejkolwiek sadowej, a nie tylko karnej) TYLKO za zgodą Sejmu.

 • windykaror(2016-09-12 08:08) Odpowiedz 01

  dziadek Franek(22 minuty temu)---------kropiwnicki powienien zaplacic za paserstwo i korzysci z nierzadu. Te dziewczyny, pomimo, iż sprzedają swoje ciało, są zapewne bardziej przyzwoite od polityków PO.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama