statystyki

Zbyt restrykcyjne wymogi dla pracujących ze sprawcami domowej przemocy

autor: Michalina Topolewska30.08.2016, 07:30; Aktualizacja: 30.08.2016, 08:14

Osoby niemające odpowiedniego stażu pracy nie mogą prowadzić zajęć korekcyjno-edukacyjnych dla sprawców domowej agresji. Zdaniem dr. Adama Bodnara, rzecznika praw obywatelskich (RPO), taki wymóg dyskryminuje specjalistów, którzy są na samozatrudnieniu.

Kryteria dla specjalistów pracujących ze sprawcami przemocy w rodzinie są określone w rozporządzeniu ministra pracy i polityki społecznej z 22 lutego 2011 r. (Dz.U. nr 50, poz. 259). Zgodnie z nim oddziaływanie korekcyjno-edukacyjne mogą prowadzić osoby, które mają udokumentowany co najmniej trzyletni staż pracy w instytucjach realizujących zadania na rzecz przeciwdziałania domowej agresji. Przy czym staż pracy jest we wspomnianych przepisach rozumiany jako okres zatrudnienia. To zaś oznacza, że prawa do zajmowania się osobami stosującymi przemoc nie ma liczna grupa specjalistów zatrudniona w ramach prowadzenia działalności gospodarczej np. w organizacjach pozarządowych.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane