Kojec dla psów do rozbiórki. To samowola budowlana

autor: Maciej Suchorabski10.08.2016, 07:00
pies w budzie

Definicja kojca określa go jako najczęściej niewielką, otwartą z góry i ogrodzoną po bokach przestrzeń do okresowego lub stałego przetrzymywania psów lub zwierząt hodowlanychźródło: ShutterStock

Jeśli zadaszenie kojca dla psów opiera się na słupkach oznacza to, że posiada on pewne cechy wiaty. Wtedy wymagane jest zgłoszenie budowy takiego obiektu – wynika z orzeczenia WSA w Gdańsku.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • dziadek(2016-08-10 08:15) Zgłoś naruszenie 466

    ja wiem, ze myślenie to trudne zadanie, ale mam prośbę do rządzących kiedyś, teraz i w przyszłości: jak sadzicie dlaczego tak drastycznie maleje zaufanie szaraków do takich elit jak wy??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • on(2016-08-10 09:19) Zgłoś naruszenie 241

    Dziwna sprawa zgodnie z prawem budowlanym w art 3 pkt 3 brak jest mowy o jakiejkolwiek wiacie. Katalog w tym artykule mówiącym o budowli jest zamknięty . Zgodnie z prawem budowlanym po zmianach w 2015 r. wiata o pow. do 50 m2 nie podlega pozwoleniu ( art 29 ust 2c) na budowę, ani nawet zgłoszeniu. Wynika to za art 30 ust. 1 gdzie w sposób szczegółowy wymieniono co podlega zgłoszeniu , i nie ma tam mowy o art 29 ust. 2c

    Odpowiedz
  • kejti(2016-08-10 12:55) Zgłoś naruszenie 193

    Prawo budowlane nawet przed nowelizacją nie zakładało ani musu pozwolenia ani zgłoszenia. Sędzia niedouczony czy czytać nie potrafi?

    Odpowiedz
  • Brian(2016-08-10 14:23) Zgłoś naruszenie 140

    Kurcze, tyle inteligentnych specjalistów prawa się znalazło. Aż dziwne, że przy tak mądrym społeczeństwie rządzą nami idioci. Jak mogło do tego dojść?

    Odpowiedz
  • sąsiad(2016-08-10 14:24) Zgłoś naruszenie 135

    Budowa kojców dla psów koniecznie powinna podlegać przynajmniej zgłoszeniu budowy i ustalenia warunków. Niektórzy inwestorzy budują takie kojce przy płocie sąsiedniej działki np. pod oknami sąsiada utrudniając mu normalne korzystanie ze swojej własności - smród, szczekanie, ciągłe ujadanie, wycie, insekty, muchy. Budowla taka bezpośrednio oddziaływuje na sąsiednią działkę. Jak najbardziej nie powinna być dopuszczana taka samowola.

    Odpowiedz
  • ert(2016-08-10 21:25) Zgłoś naruszenie 72

    W PRL-u, kiedy Polska miała przemysł, państwo miało z niego środki na wydatki publiczne i takimi bzdurami wcale się nie zajmowało; teraz, kiedy przemysłu nie ma, państwo jest zmuszone łupić obywateli rożnymi reglamentacjami, karami i mandatami aby mieć środki na swoje wydatki. Przecież to takie proste.

    Odpowiedz
  • ~j.(2016-08-10 20:46) Zgłoś naruszenie 65

    To jest przykład ciemnej strony "wolności", w której przyszło nam żyć. Coraz więcej sfer życia jest szczegółowo regulowanych przepisami i przez to zakres wolności się zmniejsza (może niebawem będą przepisy mówiące o tym, kiedy mamy wstać z łóżka lewą, a kiedy prawą nogą, a na każde odstępstwo od tych reguł będzie musiało być gdzieś tam zgłaszane...). Jeśli w ten sposób spojrzeć na ową wolność, to można dojść do bluźnierczego wniosku, że za "komuny" może tej wolności było więcej, bo nie było aż tylu przepisów wkraczających w różne sfery naszego życia, także w naszą prywatność... A może świat by był lepszy, gdyby np. nikt się nie wtrącał do tego, jaką i gdzie ktoś ma postawić budę dla psa na swoim własnym podwórku?.... A propos: Pamiętam expose J. Kaczyńskiego, kiedy swego czasu zostawał premierem. Powiedział wtedy dosłownie, że nawet na postawienie budy dla psa wymagane są jakieś formalności i że trzeba to zmienić... Obawiam się jednak, że teraz ma inne priorytety, aniżeli odbiurokratyzowanie stawiania bud dla psów... A biurokracja, niezależnie od tego, kto rządzi, idzie dalej do przodu i za kilka lat może trzeba będzie zgłaszać np. wbicie gwoździa w ścianę! Obrzydliwość!

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-08-10 16:00) Zgłoś naruszenie 54

    Spoko , to tylko jeden z tysięcy ubeckich numerów , na które aktualnie , chwilowo w zastępstwie swoich POprzedników , jumają Przekręciarze i Sprzedawczyki , jako tzw. prawica - i patrioci , jakby kto pytał .

    Odpowiedz
  • y......(2016-08-11 08:27) Zgłoś naruszenie 50

    PSY SZCZEKAJ -- KARAWANA IDZIE DALEJ---jak nie buda dla psa to moze wejscie przez otwor do domu dla kota, budki legowe na drzewach , ustawienie parasola przed domem -- na wszystko znajdzie sie $. .

    Odpowiedz
  • do sąsiada(2016-08-11 11:40) Zgłoś naruszenie 40

    W pełni popieram Pana komentarz. Sam mam podobną sytuację ponieważ sąsiad urządził psiarnię przy płocie granicznym pod moimi oknami oddalonymi zaledwie 4 m. Nie sprząta odchodów, poraża smród, odór, muchy, ciągłe szczekanie i wycie bez względu na porę dnia i nocy. Mam nadzieję, że PiS rozwiąże ustawowo problemy tego typu i odciąży sądy od rozpatrywania skarg.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz