statystyki

Wyrok TSUE ważny też dla centrów handlowych. Warunek: Wdrożenie dyrektywy

05.08.2016, 17:00
Sprzedawca w sklepie

Wyrok może mieć zastosowanie nie tylko do operatora targowiska, lecz także do innych podmiotów, których usługi wykorzystywane są do dokonywania naruszeń przez osoby trzecieźródło: ShutterStock

- Operator nie ma wcale obowiązku monitorowania tego, co się dzieje na targowisku czy w centrum handlowym. Wynika to wprost z wyroku TSUE. Nie jest też zobowiązany do prowadzenia śledztw mających na celu ustalenie pochodzenia towarów - mówi Paweł Lipski radca prawny, partner współkierujący zespołem własności intelektualnej w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Czy pana zdaniem, mając na uwadze obecnie obowiązujące w Polsce przepisy, wyrok w sprawie Tommy Hilfiger przeciwko Delta Centre ma zastosowanie wobec polskich przedsiębiorców?

Moim zdaniem nie. Wyrok interpretuje art. 11 zd. 3 dyrektywy 2004/48/WE oraz art. 8 ust. 3 dyrektywy 2001/29/WE, które nie zostały wprowadzone do polskiego systemu prawnego. Z wyroku wynika, że Czechy te regulacje u siebie wprowadziły.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane