Podwyżki dla rządu Szydło. PiS: Wynagrodzenia najważniejszych osób w państwie uzależnione od sytuacji gospodarczej

19.07.2016, 11:41; Aktualizacja: 19.07.2016, 12:57
Wynagrodzenie ma zostać powiązane ze wskaźnikami takimi jak: wzrost PKB, wskaźnik Giniego, przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej i minimalne wynagrodzenie.

Wynagrodzenie ma zostać powiązane ze wskaźnikami takimi jak: wzrost PKB, wskaźnik Giniego, przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej i minimalne wynagrodzenie.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: bpr.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

Wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, m.in. premiera, ministrów, wiceministrów, będą uzależnione od sytuacji gospodarczej; w czasie koniunktury będą oni zarabiać więcej, a podczas kryzysu mniej - to założenie projektu złożonego w Sejmie przez PiS.

Reklama


Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • gosc(2016-07-20 12:29) Zgłoś naruszenie 31

    "że pensje będą malały jeśli państwu wiedzie się gorzej, a rosły jeszcze bardziej jak będzie lepiej" Podobnie może być jak z tym koniem którego nie udało się oduczyć jedzenia . Siedem dni pracował ciężko , a w ósmym dniu koń zdechł. Mógł jeszcze jeden dzień wytrzymać.

    Odpowiedz
  • Gość(2016-07-20 08:17) Zgłoś naruszenie 13

    Bardzo interesujące sformułowanie pani Szydło, które segreguje kraj na osoby lepsze i gorsze. Co więcej nieudolne przykrycie faktu podwyżek poprzez wspomnienie, że pensje będą malały jeśli państwu wiedzie się gorzej, a rosły jeszcze bardziej jak będzie lepiej. Idę o zakład, że nawet jak sytuacja się pogorszy to będą to kwoty większe niż dotychczasowe, bo formuła obliczeniowa jest niejasna i wolna do interpretacji, bowiem na jakiej podstawie będą wyliczane każde z niewiadomych tego równania nie sprecyzowano, a różnica między oficjalnymi, a nieoficjalnymi kwotami wynagrodzenia jest znaczna. Ciekawy komentarz zobaczyłem na innej stronie - "Nowe świnki dobrały się do koryta i teraz nikogo już nie dopuszczą póki bezdenne brzuchy się nie wypełnią."

    Odpowiedz
  • pixelek(2016-07-20 04:55) Zgłoś naruszenie 26

    @roman a mnie emerytów nie żal. Większość z nich głosowała na PiS - więc pretensje do siebie panie i panowie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cozakłam(2016-07-20 00:13) Zgłoś naruszenie 62

    a emerytom wg jakiego wskaźnika naliczacie 2 zl podwyżki emerytury , nie wstyd wam , deficyt rośnie , a tu taką kasę sobie przyznają, , jeszcze niedawno twierdzili, że państwo w ruinie

    Odpowiedz
  • cozakłam(2016-07-20 00:13) Zgłoś naruszenie 31

    a emerytom wg jakiego wskaźnika naliczacie 2 zl podwyżki emerytury , nie wstyd wam , deficyt rośnie , a tu taką kasę sobie przyznają, , jeszcze niedawno twierdzili, że państwo w ruinie

    Odpowiedz
  • gv(2016-07-19 21:24) Zgłoś naruszenie 35

    przypomina to pelo po koryto a w warszawie niejaka gromkiewicz po myje po koryto

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-07-19 16:34) Zgłoś naruszenie 20

    G. prawda .

    Odpowiedz
  • sedno(2016-07-19 16:21) Zgłoś naruszenie 101

    I oto w tym wszystkim przecież chodziło ...

    Odpowiedz
  • suweren(2016-07-19 15:19) Zgłoś naruszenie 101

    miejsce złodziei jest w więzieniu

    Odpowiedz
  • roman(2016-07-19 15:19) Zgłoś naruszenie 111

    dlaczego zgraja kolesi ma dostać tak wysokie podwyżki skoro emeryci dostali pi 5,60 zł??? słuzba narodowi powinna byc za najniższa krajową brutto !!! senat prezydent i 260 posłów zlikwidowac a pieniadze na oddluzenie szpitali

    Odpowiedz
  • sinner(2016-07-19 13:53) Zgłoś naruszenie 151

    niech uzależnią swoje wynagrodzenia od poziomu deficytu budżetowego. Pompowanie PKB na kredytach to nie jest sztuka.

    Odpowiedz
  • Tylko ...(2016-07-19 13:18) Zgłoś naruszenie 181

    .... renciści i emeryci niech grzebią po śmietnikach i szukają współczynnika Giniego.

    Odpowiedz