statystyki

Szkolenia z uprzedzeń

28.06.2016, 16:37; Aktualizacja: 28.06.2016, 16:56

Amerykański Departament Sprawiedliwości ogłosił, że ponad 30 tys. prokuratorów i agentów federalnych będzie musiało ukończyć specjalne kursy, które pomogą im eliminować nieuświadomione stereotypy wpływające na decyzje podejmowane przez nich w śledztwach.

Taka deklaracja to efekt protestów, jakie miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach przeciwko stosowaniu przemocy wobec przedstawicieli mniejszości. Już w 2014 r., po zamieszkach w Ferguson spowodowanych zastrzeleniem czarnoskórego nastolatka Michaela Browna przez policjanta, federalne organy ścigania był krytykowane za to, że nie wprowadziły żadnych polityk pozwalających na walkę z uprzedzeniami w swoich szeregach (odpowiednie szkolenia prowadzą za to niektóre jednostki policji stanowej). W memorandum skierowanym do Departamentu Sprawiedliwości zastępca prokuratora generalnego Sally Yates stwierdziła, że takie nieuświadomione stereotypy mogą zmieniać sposób, w jaki śledczy oceniają materiał dowodowy oraz jakich dowodów szukają.


Pozostało jeszcze 22% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane