statystyki

Unijny sąd w sprawie brytyjskich zasiłków dla imigrantów

13.06.2016, 14:29; Aktualizacja: 13.06.2016, 16:10

Trybunał w Luksemburgu rozstrzygnie 14 czerwca, czy Wielka Brytania może ograniczać świadczenia socjalne dla nowych pracowników z Unii Europejskiej.

Na początku 2014 r. brytyjski rząd postanowił poważnie zabrać się za ukrócenie turystyki socjalnej, zaostrzając kryteria dostępu do świadczeń dla bezrobotnych, zasiłków mieszkaniowych i rodzinnych oraz ulg podatkowych na dzieci pracownikom z innych krajów unijnych, którzy przebywają na Wyspach krócej niż trzy miesiące i nie zarabiali w tym czasie co najmniej 150 funtów tygodniowo. Po upływie trzech miesięcy, aby ubiegać się pomoc od państwa uzależnioną od dochodów, migranci z UE muszą jeszcze przejść "test prawa pobytu" (Habitual Residence Test), sprawdzający, jak długo w rzeczywistości mieszkali w Wielkiej Brytanii, czym się w tym czasie zajmowali i ile (jeśli w ogóle) zarabiali, jaki jest ich status rodzinny i sytuacja mieszkaniowa.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane