statystyki

Szlaban dla notariuszy w sieci

autor: Anna Krzyżanowska06.06.2016, 00:00; Aktualizacja: 06.06.2016, 06:44

Do końca roku rejenci mają dostosować strony www swoich kancelarii do nowych zasad.

Te wprowadzone zostały uchwałą Krajowej Rady Notarialnej nr IX/38/2016. Na jej mocy notariusze będą mieli prawo do prowadzenia tylko jednej strony WWW. Wolno im będzie na niej umieszczać „wyłącznie informacje potrzebne osobom zainteresowanym w dokonaniu na ich rzecz czynności notarialnej”.

– Uchwała Krajowej Rady Notarialnej porządkuje zawartość stron internetowych rejentów i pozostawia ich prowadzenie notariuszom, a w przypadku gdy kilku notariuszy prowadzi jedną kancelarię notarialną jednoznacznie określa, że mogą oni prowadzić tylko jedną wspólną stronę internetową – wyjaśnia Mariusz Białecki, prezes KRN.

Jak tłumaczy, w ten sposób usankcjonowana została obowiązująca już wcześniej (i nie- budząca wątpliwości) zasada, że strona internetowa informująca o zawodowej działalności notariuszy jest powiązania wprost z formalnym sposobem organizacji świadczenia usług przez rejentów, jakim jest działanie w ramach kancelarii.

Szkopuł jednak w tym, że zakres informacji, które będą mogły widnieć na stronie internetowej kancelarii, został bardzo ściśle i wąsko określony przez radę. A to może doprowadzić do sytuacji, w której rejentom ciężko będzie wyróżnić się w sieci. Zgodnie z uchwałą na stronie zamieszczone będą mogły być bowiem jedynie podstawowe dane, m.in.:


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane