statystyki

Profesorowie prawa UW przeciwko decyzji prezesa TK

23.05.2016, 10:09; Aktualizacja: 23.05.2016, 10:21

"Z ogromnym zdziwieniem przyjęliśmy wiadomość o tym, że prezentowanie własnego zdania w abstrakcyjnych kwestiach prawnych, dotyczącego charakteru rozstrzygnięć Trybunału Konstytucyjnego, może spotkać się z ujemnymi konsekwencjami dla autora takich opinii" - tak zaczyna swój list w obronie prof. Kamila Zaradkiewicza grupa 22 pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklama


Wyrażają oni zaniepokojenie faktem, że został on poproszony o rezygnację ze stanowiska szefa Zespołu Orzecznictwa i Studiów Trybunału Konstytucyjnego, mimo że oceniał krytycznie orzeczeń TK ani nie kwestionował znaczenia samego trybunału. Ich zdaniem postępowanie prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego jest przejawem "naruszenie konstytucyjnie zagwarantowanej wolności wyrażania swoich poglądów oraz wolności badań naukowych i prawa prezentacji ich wyników".


Pozostało jeszcze 16% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama