statystyki

Beata Mazurek o SN: To zespół kolesi. Sędziowie apelują o poszanowanie standardów

27.04.2016, 11:22; Aktualizacja: 27.04.2016, 11:22
Beata Mazurek

Beata Mazurek. Fot . Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta źródło: Agencja Gazeta

Stowarzyszenia sędziowskie wystosowały oficjalne oświadczenie w sprawie wypowiedzi rzecznik prasowego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek z 26 kwietnia 2016 r. Publikujemy jego treść.

Reklama


Reklama


„My Sędziowie, członkowie stowarzyszeń sędziowskich, kategorycznie sprzeciwiamy się określaniu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego jako “zespołu kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy”, a jego uchwały jako “szerzenia anarchii w kraju”.

Sformułowania te użyte przez Panią Poseł Beatę Mazurek - rzecznika prasowego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, w wypowiedzi telewizyjnej z 26 kwietnia 2016 roku, godzą w powagę urzędu Sędziego Sądu Najwyższego, naruszają autorytet Sądu Najwyższego, a tym samym całego wymiaru sprawiedliwości i porządek prawny w Państwie.

Taka wypowiedź jest niedopuszczalna (nie powinna mieć miejsca w przestrzeni publicznej), zwłaszcza ze strony Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Wzywamy do zaprzestania tego typu wypowiedzi, a tym samym do poszanowania standardów demokratycznego państwa prawa, którego fundamentem jest zasada trójpodziału władzy i ich równowagi (art. 10 ust 1 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej).

Zarządy:

Stowarzyszenia Sędziów Polskich „IUSTITIA” Prześlij

Stowarzyszenia Sędziów Themis

Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce

Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia”

Źródło: Iustitia

Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

  • zlot(2016-04-27 12:51) Odpowiedz 3315

    brzydka

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • krol(2016-04-27 12:59) Odpowiedz 2737

    Pani Rzecznik powiedziała głośno to co myśli 80% Polakow szacunek za prawdę. Wystarczy jedna Ustawa Dekomunizacyjna,a polskie sądownictwo samo się oczyśći

  • widz(2016-04-27 11:37) Odpowiedz 2710

    To koński łeb. Nie potrafi inaczej.

  • stik(2016-04-27 12:23) Odpowiedz 2614

    Bert - jakie znaczenie ma prezes TK, do wypowiedzi jakiejś tam pani po socjologi, która nazywa Sędziów Sądu Najwyższego (nie tk) kolesiami? Chamstwo i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • Bert(2016-04-27 12:10) Odpowiedz 2228

    Może najpierw dekomunizacja. Jakoś (bez ścieżki zdrowia i bratniej pomocy) nie mogę nabrać szacunku do prezesa TK- byłego członka PZPR.

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • prze-m(2016-04-27 17:41) Odpowiedz 2110

    Już tego nie da się czytać ---- co wyprawia P.S. To jest chore.

  • EU(2016-04-27 12:01) Odpowiedz 2016

    Pani Beata Mazurek to ********* z PIS

  • Czy Darwin nie miał racji ... ?(2016-04-27 19:44) Odpowiedz 206

    Słuchając neo-BOLSZEWICKIEJ posłanki Mazurek z PIS ... CZŁOWIEK dochodzi do wniosku, że ... NIEKTÓRE MAŁPY zlazły z gałęzi drzew na ziemię, ale .... ROZUM zostawiły na GAŁĘZIACH.

  • pawel(2016-04-27 14:38) Odpowiedz 1824

    "Sąd Najwyższy to zespół kolesi". Pani Mazurek niczego nowego nie odkryła. Ślązacy wiedzą to już od parunastu lat odkąd SN z pogwałceniem prawa dwukrotnie odmówił im konstytucyjnego prawa do zrzeszania się.

  • tasma(2016-04-27 12:13) Odpowiedz 1820

    Kalisz do Kwaśniewskiego w czasie pozżerania ośmiorniczek (czas na taśmie 1:35). Nie bierzesz Sławek pod uwagę jednej rzeczy, ze tak się dziwnie złożyło że na czele wszystkich służb stoją moi znajomi i wychowankowie. Ty lepiej tego nie mów głośno...

  • KALIF(2016-04-27 14:56) Odpowiedz 177

    Kolesie,kolesie-a 1050 stołków /wysokich/ na 1050-lecie chrztu Polski dla "zasłużonych" to co?

  • sasanka(2016-04-27 13:36) Odpowiedz 1619

    Nie pochwalam wypowiedzi rzecznika klubu parlamentarnego PiS Beaty Mazurek. Ale jednocześnie bardzo żałuję, że stowarzyszenia sędziowskie nie reagują na łamanie prawa, w tym na łamanie Konstytucji, przez samych sędziów. Nie wierzę, że przypadki łamania prawa przez jednych sędziów nie są znane innym sędziom w danym sądzie lub w sądzie nadrzędnym/podrzędnym. Odpowiednie i szybkie reagowanie przez uczciwych sędziów na istniejącą patologię w wymiarze sprawiedliwości – zamiast zamiatania spraw pod dywan - lepiej przysłużyłoby się powadze i autorytetowi urzędu sędziowskiego w Polsce niż potępianie często słusznych negatywnych ocen kierowanych pod adresem sędziów. -------- W pewnej sprawie sędziowie łamali Konstytucję stosując przepis uznany wiele lat wcześniej przez Trybunał Konstytucyjny za niezgodny z Konstytucją. Wyrok TK był oczywiście OPUBLIKOWANY. Strona powoływała się na ten wyrok, ale bezskutecznie. Sędziowie uparcie, zuchwale zastosowali przepis niezgodny z Konstytucją. Sprawę tę zbagatelizowała Prezes tego Sądu, Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego, sędziowie dwóch trzyosobowych składów orzekających w sprawie wyłączenia sędziów łamiących Konstytucję od orzekania w sprawie głównej. ----------- Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego stwierdził, że sędziowie dopuścili się wprawdzie oczywistego naruszenia prawa, ale NIE RAŻĄCEGO (!!!). I dlatego nie znalazł podstaw do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego. Owi - funkcyjni zresztą - sędziowie dalej sobie orzekają, a jeden spośród nich nawet wkrótce potem awansował do sądu wyższej instancji.

  • Wszystko jasne(2016-04-27 14:56) Odpowiedz 1418

    -----do @ --POmroczność - stan umysłu leniżerii------tą sędziowską łobuzerię należy jak najszybciej wywalić na śmietnik historii .............................. To są ludzie o mentalności Kalego: "...jak Kali ukraść krowę - to dobrze ale ... jak Kalemu ukraść krowę - to ŹLE" i jakoś nie gardłują, że 48 orzeczeń TK nie było wprowadzonych w życie przez PO

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2016-04-27 14:51) Odpowiedz 1417

    Sąd Najwyższy w 2009: orzeczenia TK nie są wiążące.

  • Arek(2016-04-27 18:27) Odpowiedz 912

    bo to sa kolesie z jednego PO P. gdzie zdobywali wiedze?

  • Joanna Zakowska(2016-04-27 22:29) Odpowiedz 84

    Prawda boli...

  • antymazurek(2016-04-28 07:53) Odpowiedz 72

    Z takim językiem to nich spada pod budkę z piwem w Chełmie - kolesiówa ...

  • Wilus(2016-04-27 18:39) Odpowiedz 68

    Ile wydano na przestrzeni chocby lat 1989 do chwili obecnej orzeczn niezgodnyvh nie tylko z obowiazujacym prawem ,ale takze z Konstytucja? Zarowno w NSA ,WSA .SN i apelacyjnych lacznie z Rejonowymi. a takze Pracy i U S. Jedynie wyczyszczenie tego co jest i naprawa moze przywrocic troche wiary w te instytucje strzegace poprawnosci i dac nadzieje dla ludzi pragnacych poprawy . W ETSC. nie lepiej.

  • Sędzia(2016-04-27 22:39) Odpowiedz 57

    A czym różni się zgraja sędziów złączonych zmową z PO i z PSL i z SLD i z głupkiem Palikotem od bandy zbójeckiej? Sędziowie stosują metody terrorystyczne przyjęte od socjalistów - bolszewików

  • gosc(2016-04-28 08:02) Odpowiedz 24

    Nową Konstytucję uchwalono w roku 1997. A pan Buzek zgodnie z Konstytucją dokonał 4-ch REFORM. Po tych Reformach doi dziś się nie możemy pozbierać. CZY TO KONSTYTUCYJNE BYŁO?