statystyki

Trudna walka z ubezpieczycielami

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Patryk Słowik31.03.2016, 08:31
Miliardy do odzyskania

Miliardy do odzyskaniaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Przekonanie, że kłopoty konsumentów z polisami z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym to już zamknięty rozdział, jest fałszywe. Tysiące Polaków straciły miliardy złotych i pomocy nadal mogą szukać jedynie w sądach.

Dzisiaj rzecznik finansowy przedstawi swój drugi Raport UFK dotyczący problemów związanych z tym produktem. Pierwszy ukazał się w grudniu 2012 r. i odbił się szerokim echem w branży ubezpieczeniowej. Teraz może być podobnie, gdyż – jak się dowiedzieliśmy – wnioski znów nie są optymistyczne. A dotyczą nie tylko towarzystw ubezpieczeniowych, lecz także banków. Jak bowiem głosi raport, nie można pominąć istotnej roli, jaką w całym procesie odegrały banki i wypracowana przez nie praktyka missellingu. „Banki w tym procederze były niejako akceleratorem procesu poszukiwania klientów. Stosowano tutaj wymyślne metody, od traktowania umowy ubezpieczenia na życie z UFK jako zabezpieczenia kredytu hipotecznego, kredytowania składki, po nakręcanie spirali długu” – czytamy w dokumencie.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • Opek(2017-01-28 23:55) Zgłoś naruszenie 00

    Za to możliwa do wygrania jeśli mamy wsparcie osób, które bardzo dobrze znają się na tym temacie :) Moja sasiadka zdecydowała się na pomoc pani Nikoli Fait z http://kancelariainvictus.pl/ i w ten sposób odzyskała swoje pieniądze :) Moim zdaniem w takich sytuacjach warto zdać się na kogoś sprawdzonego, a ją mogę polecić z czysty sercem!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane