statystyki

ŚDM 2016: Rząd przyjął papieską specustawę

autor: Piotr Szymaniak09.03.2016, 07:28; Aktualizacja: 09.03.2016, 09:44

Rada Ministrów zatwierdziła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z organizacją wizyty papieża Franciszka oraz Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

Specustawa wprowadza ramy prawne dla sprawnego i bezpiecznego przeprowadzenia wydarzenia, które ma się odbyć w stolicy Małopolski w dniach 25–31 lipca. Spodziewany jest udział ok 2,5 mln uczestników. Jako że do wydarzeń o charakterze religijnym nie mają zastosowania przepisy ustawy o zgromadzeniach ani o bezpieczeństwie imprez masowych, specustawa reguluje kwestie bezpieczeństwa (m.in. dodatkowe zaangażowanie służb na przejściach granicznych czy uprawnienia do przeszukiwania bagaży dla Służby Ochrony Kolei), transportu czy zabezpieczenia medycznego (określenie wymagań co do organizacji pracy szpitali czy punktów medycznych).

Dodatkowo projekt przewiduje ułatwinia formalne dla przygotowania niezbędnej infrastruktury. Przykładowo do zamówień na prace realizowane w związku z organizacją ŚDM, których wartość nie będzie przekraczała 135 tys. euro (dla dostaw i usług) lub 5225 tys. euro (dla robót budowlanych), nie trzeba będzie stosować przepisów ustawy – Prawo zamówień publicznych.


Pozostało jeszcze 33% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane