statystyki

Sejm: Praca w nocy jest rekompensowana

autor: Łukasz Guza01.03.2016, 07:22; Aktualizacja: 01.03.2016, 11:21

Jeżeli obsługa Sejmu lub jego organów wymaga świadczenia obowiązków poza normalnymi godzinami pracy lub w porze nocnej, zatrudnieni mają prawo do odbioru czasu wolnego albo wypłaty wynagrodzenia.

Tak wynika z odpowiedzi Kancelarii Sejmu na pytanie DGP dotyczące organizacji pracy w tej instytucji. Wiązało się ono z kontrolą, jaką w ubiegłym tygodniu w niższej izbie parlamentu rozpoczęła Państwowa Inspekcja Pracy.

W odpowiedzi na pytanie DGP Kancelaria Sejmu zapewniła, że nadgodziny są rekompensowane. Podkreśliła jednocześnie, że organizacja czasu pracy (w szczególności dotycząca osób, których praca związana jest bezpośrednio z obsługą Sejmu i jego organów) jest dostosowana do realizowanych zadań związanych z harmonogramem pracy niższej izby parlamentu i jego organów. Stosowanie np. systemu zmianowego czy zmiennych godziny rozpoczynania pracy związane jest z zajmowanym stanowiskiem i zakresem realizowanych zadań. W związku z tym liczba pracowników zatrudnionych w trakcie obrad Sejmu, w tym odbywających się w godzinach nocnych, nie jest stała i zależy od potrzeb.

Kancelaria wskazała jednocześnie, że VIII kadencja nie różni się pod względem organizacji pracy od poprzednich. Wówczas również zdarzało się, że posiedzenia Sejmu przedłużały się do późnych godzin nocnych.


Pozostało jeszcze 14% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane