statystyki

Brytyjczycy coraz częściej reprezentują się sami

19.01.2016, 10:40; Aktualizacja: 19.01.2016, 11:10

Od 2012 r., kiedy brytyjski parlament znacząco ograniczył zakres osób uprawnionych do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej, znacząco wzrosła liczba tych, którzy sięgają po profesjonalną reprezentację w sądzie (tzw. litigants in person). W sprawach rodzinnych nawet o 30 proc.

Reklama


Ośrodek badawczy Izby Gmin szczegółowo przeanalizował 151 przypadków, w których strony sporu zdecydowały się występować w sądzie we własnej sprawie. Z opublikowanego właśnie raportu na ten temat wynika jednoznacznie, że zdecydowana większość takich osób po prostu nie mogła sobie pozwolić na skorzystanie z pomocy profesjonalnego prawnika. Równocześnie niewiele z nich potrafiła zająć się własną sprawą kompetentnie. Nawet osoby z wyższym wykształceniem oraz znacznym doświadczeniem zawodowym na poszczególnych etapach procesu miały wiele problemów proceduralnych i merytorycznych. W przypadku połowy przeanalizowanych spraw nieprofesjonalna reprezentacja okazała się bardzo słaba albo zupełnie nieskuteczna.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane