statystyki

Minister Ziobro odpowiada wiceprzewodniczącemu KE: Proszę przyjąć do wiadomości kilka faktów

12.01.2016, 14:43; Aktualizacja: 12.01.2016, 15:22

Minister sprawiedliwości odpowiedział na list Fransa Timmermansa, pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Zbigniew Ziobro ubolewa nad tym, że Timmermans nie wykorzystał możliwości uzyskania informacji z pierwszej ręki. A jego wcześnie wystąpienie odebrał jako próbę nacisku na demokratycznie wybrany parlament.

Reklama


Wiceszef KE Frans Timmermans w grudniu wystosował do polskich ministrów sprawiedliwości i spraw zagranicznych list w związku z nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą wówczas zajmował się jeszcze parlament. "Oczekiwałbym, że ta ustawa nie zostanie ostatecznie przyjęta albo przynajmniej, że nie zostanie wdrożona, dopóki wszelkie kwestie dotyczące wpływu tej ustawy na niezawisłość i funkcjonowanie TK nie zostaną w pełni i adekwatnie ocenione" - pisał wówczas wiceprzewodniczący.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane