statystyki

Nie będzie 50-proc. zniżki dla studentów na przejazdy koleją

24.10.2008, 11:26; Aktualizacja: 24.10.2008, 15:15

Sejm odrzucił w piątek projekt PiS dotyczący zmian w ustawie o uprawnieniach do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego, uprawniający studentów do 26. roku życia do 50-proc. ulgi na przejazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi.

Reklama


Reklama


O odrzucenie projektu nowelizacji wnioskowały komisje Finansów Publicznych oraz Infrastruktury.

Posłowie PiS proponowali dodanie do obecnej ustawy zapisu o 50- proc. uldze dla studentów do 26. roku na przejazdy pociągami osobowymi i pospiesznymi. Uprawnienia te obejmowałaby wyłącznie na przejazdy z miejsca zamieszkania do szkoły wyższej i z powrotem.

Za odrzuceniem projektu było 214 posłów, 198 głosowało przeciw, 8 wstrzymało się od głosu.

Obecnie studenci do 26. roku posiadają ulgę w wysokości 37 proc. na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego koleją w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych.

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

  • nelly(2008-12-16 15:34) Odpowiedz 00

    Jedziecie na Tuska, a przecież nie jest napisane jak rozłożyły się głosy jeśli chodzi o poszczególne partie...
    Pozatym, to nie byłoby tak, że podróżując pociągiem do miejsca innego niż zamieszkania lub studiowania nie byłoby żadnej ulgi - dalej obowiązywałaby ta 37%. Ulga 49% na w/w trasie byłaby dodatkiem.

  • zdegustowany(2008-11-15 00:20) Odpowiedz 00

    proponuje, żeby posłom zostawić TYLKO 1200 zł brutto pensji i niech żyją od 10 do 10 każdego miesiąca...

  • El-amarna(2008-10-24 16:27) Odpowiedz 00

    do Aniołek:
    czytałeś co napisałem? Większość studentów by STRACIŁA na tej zmianie, a nie zyskała!

  • shaqu(2008-10-24 16:17) Odpowiedz 00

    Studenci, gratuluję wyboru Tuska i po!

    W normalnym państwie nie ma wyborów, jest kilka prostych podatków i NIE MA ULG!
    Ale w demokracji każda grupa społeczna musi walczyć o swoje, więc gratuluję studentom władzy, którą wybraliście. Oczywiście nie wszyscy. Bo niektórzy zagłosowali na ludzi, którzy nie dostali się do sejmu, bo kaczor donald dostał więcej głosów. Jeżeli już musimy gnić w demokracji, to niech będą okręgi jednomandatowe, tak aby mój głos nie zasila jakieś **** na którego NIE GŁOSOWAŁEM!

  • Aniołek(2008-10-24 16:06) Odpowiedz 00

    A tak wierzyli w CUDA Tuska i PO. Teraz mają to co sobie wybrali! Cha, cha, cha.

  • El-amarna(2008-10-24 14:17) Odpowiedz 00

    No i dobrze. Ja np. zameldowałem się w Warszawie i jakbym chciał odwiedzić rodziców nie miałbym ŻADNEJ ulgi. Teraz jest "tylko" 37%, ale na WSZYSTKIE PRZEJAZDY. Poza tym - jak określić gdzie ma student miesjce zamieszkania? Jak określić gdzie ma miejsce studiowania? Przecież nie zawsze siedziba uczelni = miejsce studiowania. Jeszcze jedno - jak ktoś dojeżdża codziennie koleją do uczelni, to może kupić bilet miesięczny - i ma wtedy ulgę 49%.

  • POpapraniec(2008-10-26 19:01) Odpowiedz 00

    El-amarna, nadaremny Twój trud - do ograniczonego intelektualnie motłochu pis-owskiego rzeczowe argumenty nijak nie przemawiają. Z takim bełkotliwymi wpisami szkoda "polemizować"...

  • RG(2008-10-29 17:20) Odpowiedz 00

    PROPONUJE ABY POSŁOM ZABRAĆ BEZPŁATNE PRZEJAZDY.

  • Krwawy(2010-06-30 09:25) Odpowiedz 00

    Ustawa zakładała... pozostawienie tych 37% i zmianę z 37% an 50% jeśli byłby to przejazd z domu do uczelni albo z uczelni do domu. Innymi słowami nikt by nie stracił, a każdy student zyskał.
    Wyłożę to prosto dla Pana POpaprańca który sam nie rozumie ustawy i pisze głupoty tak jak i El-amarna twierdząc że nie byłoby żadnych ulg: 37% na co dzień 50% jeśli jedziesz do miasta gdzie studiujesz lub z tego miasta do miasta gdzie mieszkasz.

  • tss(2010-08-19 12:25) Odpowiedz 00

    Nikt by nie stracił? Skarb Państwa by stracił. Kolejną kasę dopłacaną jakże to biednym studentom.

  • Monia(2012-04-25 15:06) Odpowiedz 00

    Wiecie, że biura podróży wprowadziły do oferty obozy studenckie? Szkoda, że odkryłam to dopiero teraz (w katalogu Almaturu), kiedy już studentką nie jestem ;)