statystyki

Rzecznik KRS o TK: Najgorszy scenariusz to natychmiastowe podpisanie ustawy przez prezydenta

25.12.2015, 12:18; Aktualizacja: 25.12.2015, 17:47

Projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym trafił już na biurko prezydenta. Opozycja oraz zdecydowana większość środowisk prawniczych i akademickich apeluje o skierowanie nowelizacji do tzw. kontroli prewencyjnej do Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Waldemara Żurka, rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa najgorszym scenariuszem jest ten, w którym głowa państwa zdecyduje się od razu podpisać ustawę.

Reklama


Reklama


Reklama


Źródło: Źródło zewnętrzne

Polecane

Reklama

  • Prezydencie, podpisuj tą ustawę jak najprędzej.(2015-12-25 15:59) Odpowiedz 2638

    Trzeba wyeliminować z życia polskiego wszystkie lumpy i menele z PO a ten TK rozgonić w siną dal i to jak najprędzej, Popieram PIS we wszystkich jego działaniach. BRAWO PIS

  • ewgwe(2015-12-25 20:07) Odpowiedz 239

    umiera demokracja to i środowiska prawnicze się boją, zaczynają się drugie Węgry

  • WL(2015-12-25 13:59) Odpowiedz 2135

    TK jest ciałem politycznym i niema nic wspólnego z demokracją, równością, wolnością... To przepychanka pomiędzy PIS a PO-PSL-N-SLD. Rozumiem gdy mam interes w zaangażowaniu się po jednej ze stron, ale nie rozumiem ludzi, którzy bezwiednie reagują się na tak populistyczne slogany.

  • Nie mówie na pewno, ale ... (2015-12-25 21:37) Odpowiedz 2111

    Jest takie porzekadło-przestroga adekwatne do obecnej sytuacji : "NIE GRAB FALI NA MORZU, BO MOZE BYC ... SZKWAŁ" Od kryzysu konstytucyjnego ... do kryzysu społecznego ... "tylko rzut beretem" Im szybciej podpis Prezydenta ... tym szybciej MAJDAN w Warszawie.

  • kacperek(2015-12-25 16:20) Odpowiedz 2031

    Czego tak sie boją "środowiska prawnicze"?Ustawa uchwalona to i podpisana.Teraz do dzieła uchwalac kolejne ustawy,o telewizji,bankach,sądach,dekomunizacyji i inne.

  • realista(2015-12-26 10:15) Odpowiedz 197

    Anty talent prawne z PIS-u tworzą prawo. Oni nawet nie wiedza co to jest norma prawna. Czytam te komentarze i śmiać mi się chce. Chciałbym aby każdy z was miał prowadzoną sprawę w której naruszone zostały wasze prawa i sprawa po przejściu ścieżki sadowej trafiła do PIS-owskiego TK. Zobaczycie ich sprawiedliwość , nie licząc straconego czasu i nerwów................

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • helena(2015-12-26 05:00) Odpowiedz 1519

    Gdzie oni byli jak platforma iPSl przez 8 lat łamali konstytucje?????

  • Adcv(2015-12-25 20:54) Odpowiedz 1424

    Umiera demokracja czy demoralizacja? Niszczenie rodzin, demoralizowanie dzieci i mlodziezy, rozpasanie zboczencow, mordowanie nienarodzonych na zyczenie, traktowanie nowego zycia jak produkt smieciowy, ktory mozna kupic, sprzedac, zniszczyc, wyrzucic. Do tego okradanie spoleczenstwa, afery, lekcewazenie glosu setek tysiecy rodzin, sprzedawanie nas Niemcom i oszukiwanie. A ile brudow , o ktorych jeszcze nie wiemy? To osiagniecia poprzedniego rzadu. Chcecie eutanazji biednych, bezrobotnych, bo juz ci zachodni nowoczesni morduja chorych i jak widac Zachod juz jest tak oglupiony neopoganstwem, neosocjalizmem i ateizmem, ze ida jak barany na rzez, niszczac wartosci prawdziwie chroniace ludzi i wpuszczajac do Europy tych, ktorzy nie maja skrupolow w mordowaniu chrzescijan i innych. Demokracji tez nie uznaja ani Dekalogu, ale ateisci i socjalisci sa slepi na to.

  • WL(2015-12-25 13:59) Odpowiedz 1228

    TK jest ciałem politycznym i niema nic wspólnego z demokracją, równością, wolnością... To przepychanka pomiędzy PIS a PO-PSL-N-SLD. Rozumiem gdy mam interes w zaangażowaniu się po jednej ze stron, ale nie rozumiem ludzi, którzy bezwiednie reagują się na tak populistyczne slogany.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Anna(2015-12-26 14:59) Odpowiedz 104

    Patrząc na niektóre komentarze to zastanawiam się, że nastapił jakiś festiwal głupoty. TK jest potrzebny demokracji jak powietrze człowiekowi. Bez TK w kraju można zbudować to, co zbudował Hitler, Stalin i im podobni. Po to jest 9 letnia kadencja sedziego w TK aby oceniał on ustawy różnych opcji politycznych, aby oceniał również ustawy komunistów np. Pana Prokuratora PRL Piotrowicza. Ktoś kto mówi aby rozgonić TK nie bo tam sa komuniści nie wie, że sędzia Rzepliński był w NSZZ Solidarność jak Pan Piotrowicz z PIS był prokuratorem PRL.

  • strażnik gaju(2015-12-26 10:24) Odpowiedz 910

    Krajowa Rada Sądownicza powinna się zainteresować polskim sądownictwem i sędziami którzy urągają uczciwości i sprawiedliwości, wyroki powinny być sprawiedliwe a nie tylko zgodne z procedurami, Krajowa Rada Sądownicza to nie jest organ uprawniony do stanowienia prawa, takie prawo konstytucja daje wyłącznie parlamentowi, więc wara od ustaw dotyczących Trybunału Konstytucyjnego

  • rezyser(2015-12-26 09:24) Odpowiedz 413

    a najlepszy scenariusz to zwiększenie TK do 50 mędrców - wszystkich powołanych przez PO

  • Ted(2015-12-27 10:52) Odpowiedz 00

    DUDA ŁAMIPRAWKO SKACZE TAK , JAK MU KŁAMCZYŃSKI ZAGRA !