statystyki

Stępień: Uchwalenie ustawy o TK to koniec konstytucji

22.12.2015, 14:40; Aktualizacja: 22.12.2015, 14:56
Jerzy Stępień

Zdaniem byłego prezesa w Polsce nie ma parlamentu a prezydent łamie konstytucjęźródło: newspix.pl

Tak uważa były prezes TK. Jak zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami, jesteśmy w przededniu takiej sytuacji, kiedy Trybunał Konstytucyjny to będzie "budynek i jacyś sędziowie, którzy nie będą pełnili rzeczywistej funkcji".

Reklama


Reklama


- Skoro ten projekt przewiduje na przykład możliwość odwoływania sędziów przez Sejm, co jest niezgodne z Konstytucją, a trybunał nie będzie mógł orzec o niezgodności, gdyż nie będzie okresu vacatio legis, to znaczy, że będzie absolutne bezprawie - podkreślił Jerzy Stępień.

Dodał, że "jak nie ma państwa, to jest naga siła".

- Ta siła zaś odebrała wolność posłom, opozycja nie może nic powiedzieć. Ci zaś, którzy są w większości rządowej są jak jeden człowiek. Można więc powiedzieć, że nie ma parlamentu a prezydent łamie konstytucję - stwierdził Jerzy Stępień.

Projekt PiS ustawy o Trybunale Konstytucyjnym zakłada między innymi, że orzeczenia pełnego składu, co najmniej 13 sędziów, mają zapadać większością 2/3 głosów, a nie - jak dotąd - zwykłą. Nowelizacja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Wcześniej zakładano, że zacznie obowiązywać po 30 dniach od ogłoszenia.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Polak(2015-12-22 15:39) Odpowiedz 3731

    Trzeba bylo dbac o ludzi,w kapitalizmie ludzie to najwiekszy kapital,no ale jak sie pogardzalo ludzmi panie magister Stepien to ludzie pogardzili wami

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Inspektor Pracy(2015-12-22 16:37) Odpowiedz 2826

    Jak okradaliscie ludzi zatrudnionych od 15 r zycia z wieku emeryt to bylo zgodne z Konstytucja. Jak zabieraliscie Im wstecznie tez wiek za prace w szkodl i niebezp zmieniajac Ustawe to tez.Jak okradaliscie z tego wieku Tych co pracowali w soboty ,swieta ponadustawowo to tez bylo Ok.Z Ciebie jest Sedzia?

  • WSk(2015-12-22 15:36) Odpowiedz 2437

    Jeżeli mieliśmy takich prawników jak Stepień, to się nie dziwię, że PIS chce TK uzdrowić, by takie miernoty nie orzekały co jest, a co nie jest niezgodne z konstytucją.

  • kp(2015-12-22 19:13) Odpowiedz 2227

    Chłop załamany bo mu korytko odjeżdża.

  • Jacek(2015-12-23 00:01) Odpowiedz 2010

    czytając te komentarze to nie da się ukryć że piszą to fanatycy PIS-u, przeciętny polak nie związany z fanatykami Kaczyńskiego jest tym rozczarowany co za idioci nami rządzą

  • Kuba(2015-12-22 16:51) Odpowiedz 1929

    Ja bym powiedzial raczej ze to Koniec kolesiow ,klik i promotorow ktorzy powinni skonczyc ale przy pracy dozywotniej w kamieniolomach.

  • Bez przesady ...(2015-12-22 15:09) Odpowiedz 1527

    ... taki trybunał to nie Konstytucja.

  • Bert(2015-12-22 19:35) Odpowiedz 1523

    Koniec owszem, ale tylko państwa które "istniało teoretycznie", m.in. dzięki panu Stępniowi.

  • A dla kogo jest ta konstytucja?(2015-12-22 20:03) Odpowiedz 1522

    W Polsce nikt tej konstytucji nie przestrzega, nawet rząd, sądy, równiez TK, a jeśli ktoś jesj przestrzega to wyłącznie do swoich potrzeb? Popieram PIS zeby rozgonić ten cały TK i zlikwidować tą całą fikcyjną konstytucję?

  • Inspektor Pracy(2015-12-22 23:31) Odpowiedz 1211

    ..i TVN ulepił „Im Złotego Cielca zwanego ”., i stanął on rozświetlony jupiterami przed kamerami, a Oni padli na kolana,..I usłyszałem przeraźliwy kwik podobny do brzmienia Świń odrywanych od koryta gdy przed Nimi On -Petru ", --darł się najmocniej, robiąc sobie na tych frajerach przez ekran krypto-reklamę . Ma im zastąpić Słoneczko Peru!. -A wszystkie sondaże na zamówienie dup „do góry”. Tylko jeżeli dla PO Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Wielu już w Niego uwierzyło ,czy mają w tym interes -stanowiska ,odprawy, wpływy. Obsadzili stanowiska i okradali juz z wieku emerytalnego wstecznie nawet tych zatrudnionych od 15r życia w szkodliwych i niebezpiecz warunkach pracy, ,zatrudnianych za komuny i postkomuny ponad-ustawowo w soboty, święta bez dni zamiennie wolnych.To było OK -konsultowane ze społeczeństwem i nie odbyło sie expresowo. Wiemy jedno Krzywy"nos" też wie i proponuje miesięcznicę Komitetu Obrony Dochodów - czytaj -w obronie jej emerytury ,wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą. To jest to czym cuchnie ten POsąg.....

  • StAAbrA(2015-12-22 22:01) Odpowiedz 915

    Koniec konstytucji nastąpił wtedy , gdy stępnie i im POdobny element rozgonili kila milionów Polaków po świecie , a kilkadziesiąt tysięcy ukatrupili - ot choćby z powodu pozbawienia warunków i środków do życia .

  • as(2015-12-23 03:27) Odpowiedz 811

    wszystkie dobre wpisy ,popieram taki trybunal nie powinien wogole istniec konstytucja jest dobra ale nie na dzisejszy czas ulegla degradacji i trzeba ja zmienic bo nie pasuje do rzeczywistosci a tych sedziow i nie tylko z TK ale i z sadow pracy , rejonowych rozgonic a zwlaszcza tych starych co jeszcze pamietaja PRL i bedzie dobrze brawo pis choc na was nie glosowalem w koncu moze bedzie lepiej , koryto tym panom ucieka

  • brawo(2015-12-23 16:21) Odpowiedz 10

    Brawo rząd, żeby zrobić z Polski państwo suwerenne i skończyć z tym neokolonializmem i żeby Polacy u siebie nie byli tylko tanią siło roboczą czyli niewolnikami, dużo trzeba zmienić i przebudować. Wierzę, że ten rząd ma determinację aby to zrobić. Trzymam kciuki.