statystyki

Sejmowa komisja pozytywnie o nowelizacji ustawy o TK. Zmiany zaczną obowiązywać z chwilą ogłoszenia

22.12.2015, 07:10; Aktualizacja: 22.12.2015, 07:10
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości podczas wieczornego posiedzenia sejmowej Komisji Ustawodawczej w Sejmie.

Jeszcze w poniedziałek miało dojść do drugiego czytania ustawy, zostało ono przełożoneźródło: PAP

W trakcie prac przyjęto 19 autopoprawek. Wśród nich stwierdzającą, że nowelizacja wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Wcześniej zakładano, że zacznie obowiązywać po 30 dniach od ogłoszenia.

Reklama


Reklama


Prace komisji trwały przez prawie cały dzień. Obrady zaczęły się około 10 rano, a skończyły się tuż przed północą. W ich trakcie ogłaszano krótkie przerwy.
Niespodziewanie podczas obrad, opozycji udało się przegłosować wniosek o przerwę w pracach do 7 stycznia. PiS zażądał jednak ponownego głosowania, a w nim wniosek o przerwę już przepadł.

Jeszcze w poniedziałek miało dojść do drugiego czytania ustawy, zostało ono przełożone. Posłem sprawozdawcą na posiedzeniu Sejmu będzie przewodniczący komisji Marek Ast z PiS.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • zawiedziona(2015-12-22 10:03) Odpowiedz 30

    Szkoda, że nie wejdzie w życie 30 dni przed ogłoszeniem. Słabo..

  • Brawo(2015-12-22 08:39) Odpowiedz 34

    .......... Komitet Obrony Draństwa .....i TVN ulepił „Im Złotego Cielca Peteru”., i stanął on rozświetlony jupiterami przed kamerami, a Oni padli na kolana,..I usłyszałem przeraźliwy kwik podobny do brzmienia Świń odrywanych od koryta gdy przed Nimi On -Peteru ", --darł pysk najmocniej robiąc sobie na tych frajerach przez ekran krypto-reklamę . Ma im zastąpić Słoneczko Peru!. -A wszystkie sondaże na zamówienie dup „do góry”. Tylko jeżeli dla PO Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Wielu już w Niego uwierzyło ,czy mają w tym interes -stanowiska ,odprawy, wpływy. Obsadzili stanowiska ,okradają z wieku emerytalnego nawet tych zatrudnionych od 15r zycia wstecznie w szkodliwych i niebezpiecz warunkach pracy,wstecznie,zatrudnianych za komuny i postkomuny ponadustawoowo w soboty ,swieta bez dni zamiennie wolnych. Wiem jedno Krzywo"nos" też wie i proponuje miesięcznicę Komitetu Obrony Draństwa - czytaj -w obronie jej emerytury ,wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą. To jest to czym cuchnie ten POsąg.....

  • jan(2015-12-22 10:12) Odpowiedz 20

    To bardzo dobra ustawa przygotowana przez PIS. W końcu odwróci skutki zamachu na TK, jakiego dokonała PO w czerwcu 2015 r.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama