statystyki

Pomysł PiS: więcej rozporządzeń, mniej ustaw

autor: Patryk Słowik09.11.2015, 00:00; Aktualizacja: 09.11.2015, 06:50

Przedstawiciele nowej sejmowej większości przekonują, że obowiązki związane z implementacją unijnych regulacji są jedynie wygodnym wytłumaczeniem dla psucia prawa.

W 2015 r. – o ile nowy skład Sejmu rozpocznie prace w takim samym tempie jak poprzednicy – Polacy otrzymają od ustawodawcy prezent w postaci największej liczby stron aktów prawnych od 1918 r. Wszystkie opcje polityczne przyznają, że lawinę legislacyjną należy zatrzymać. Sęk w tym, że zdaniem niektórych to zadanie wręcz niemożliwe do zrealizowania. A winna jest Unia Europejska.


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • wjw(2015-11-10 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    To się zacznie ...

    Odpowiedz
  • Rafał z Poznania(2015-11-11 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Pan z PiSu zapomina, że rozporządzenia służą wykonaniu ustaw i zawierają w zasadzie kwestie niejako techniczne, a nie to, co powinno znaleźć się w ustawie. Takie delegowanie treści norm prawnych z ustawy do rozporządzenia jest niezgodne z zasada dobrej legislacji i z konstytucją, która wyraźnie wskazuje, co może być w rozporządzeniu. panie z PiSu proszę się douczyć. Az strach się bać, co nowa władza nam zgotuje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane