statystyki

Sąd zlitował się nad domorosłym hodowcą konopii

06.10.2015, 15:48; Aktualizacja: 06.10.2015, 16:18

Sąd Apelacyjny w Białymstoku złagodził karę wymierzoną za domową uprawę konopi innych niż włókniste, warunkowo zawieszając wykonanie orzeczonej przez SO kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, na 3-letni okres próby.

Oskarżony zamieszkiwał w Sokółce wraz ze swoją konkubiną oraz małoletnią córką. Podczas remontu mieszkania z części łazienki wygospodarował małe pomieszczenie gospodarcze, w którym posadził 12 krzaków konopi. Mężczyzna pielęgnował rośliny, a po ich wzroście ściął je, wysuszył, pokruszył i używał na własne potrzeby. Kilka miesięcy później zasadził ponownie 12 krzaków konopi innych niż włókniste, których nasiona kupił na aukcji internetowej. Rośliny hodował identycznie, jak w przypadku pierwszych 12 sadzonek. Również i w tym przypadku planował ściąć krzaki, wysuszyć je, rozdrobnić i przeznaczyć na własny użytek, jednakże jego plany pokrzyżowali funkcjonariusze Policji.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane