statystyki

Długa droga do przedterminowego zwolnienia

autor: Ewa Maria Radlińska23.09.2015, 07:09; Aktualizacja: 23.09.2015, 07:12

Samo uchylenie postanowienia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania ani też rozstrzygniecie sporu kompetencyjnego nie wpływa na ocenę przewlekłości postępowania.

Reklama


Skazany ubiegał się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności. Na rozpatrzenie zażalenia na decyzję Sądu Okręgowego we Wrocławiu w tej sprawie czeka od siedmiu miesięcy. I jak podnosił: na skutek błędnych decyzji podejmowanych dotychczas przez ten sąd w dalszym ciągu złożone przez niego zażalenie nie zostało rozpatrzone. Wniósł więc o stwierdzenie przewlekłości postępowania w przedmiocie warunkowego przedterminowego zwolnienia oraz o zasądzenie od Skarbu Państwa na jego rzecz kwoty 20 tys. zł zadośćuczynienia. 6 lipca 2015 r. do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wpłynęła jego skarga oparta na przepisach ustawy o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. Nr 179, poz. 1843 ze zm.).


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama