statystyki

Elektroniczna platforma nie zadziała, jeśli nie będzie przepisów

autor: Paweł Sikora16.09.2015, 08:20; Aktualizacja: 16.09.2015, 08:37
Aktualnie na etapie rządowym trwają prace związane z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym, która ma powołać do życia KREPTD.

Aktualnie na etapie rządowym trwają prace związane z nowelizacją ustawy o transporcie drogowym, która ma powołać do życia KREPTD.źródło: ShutterStock

Od 1 stycznia starostwa mają uruchomić Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego. Samorządy mało o tym wiedzą, choć rozporządzenie unijne obowiązuje od czterech lat.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) uspokaja, że system nie generuje nowych obciążeń, ale reguluje i porządkuje obecne procedury. Pewności jednak nie ma, bo brakuje stosownych przepisów krajowych rangi ustawowej. Piotr Mikiel, zastępca dyrektora departamentu transportu w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, przypomina, że Krajowy Rejestr Elektroniczny Przewoźników Transportu Drogowego – zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1071/2009 – powinien funkcjonować u nas już od dawna, bo od 4 grudnia 2011 r.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane