statystyki

Minister finansów zaprzęga Polaków do pomocy

autor: Patrycja Dudek01.09.2015, 00:00; Aktualizacja: 01.09.2015, 07:11
Łukasz Blak doradca podatkowy, Certus LTA

Łukasz Blak doradca podatkowy, Certus LTAźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Akcje edukacyjne, konkursy z nagrodami, chwytliwe hasła, aplikacje pozwalające sprawdzić legalność banderol – fiskus ima się bardzo różnych sposobów, by obywatele nie tylko płacili podatki, lecz także pilnowali, czy robią to inni. Nie wszystkim ekspertom to się podoba.

Reklama


Przedsięwzięcia, do udziału w których zapraszani są podatnicy, mają – jak tłumaczy nam resort – jeden cel: lepsze przestrzeganie przepisów.

Polowanie na jelenie

Wkrótce każdy, kto zarejestruje na specjalnej stronie internetowej paragon fiskalny opiewający na co najmniej 10 zł, będzie miał szansę wygrać samochód, notebooka czy tablet. Loteria ruszy 1 października, a pierwsze losowanie nagród odbędzie się w listopadzie. Od wielu lat w ramach akcji „Weź paragon” jesteśmy namawiani, by w razie potrzeby domagać się wystawienia odpowiedniego dokumentu oraz zabierać go ze sobą. Na wypadek reklamacji, ale też i po to, by mieć pewność, że sprzedawca działa uczciwie. Słynne stało się hasło: „Nie bądź jeleń, weź paragon”.


Pozostało jeszcze 93% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama