statystyki

Prokuratura zapomniała, że nie może postawić prezesowi NIK zarzutów

31.08.2015, 05:44; Aktualizacja: 31.08.2015, 14:09

Osoby podległe odpowiedzialności konstytucyjnej za swoje ewentualne czyny nie mogą mieć zarzutów postawionych przez prokuraturę oraz nie podlegają kognicji sądów powszechnych – twierdzi prof. Marek Chmaj z Uniwersytetu SWPS.

Prawnik.pl: Według doniesień prokuratury prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski miał wpływać na konkursy dotyczące kierownictw delegatury w Rzeszowie i Łodzi oraz jednego ze stanowisk w centrali izby. Prokuratura zatem uznała, że te czyny wypełniają znamiona czynu określanego jako przestępstwo urzędnicze, a następnie publicznie ogłosiła, że przedstawi prezesowi NIK zarzuty. Wszystko pięknie, ale czy nie popełniła tu nadużycia i to sporego?


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Zosia(2015-08-31 20:32) Zgłoś naruszenie 00

    Czy tylko Prezes NIK wpływał na pewne przedsięwzięcia lub obsadę stanowisk w historii naszej demokracji? Proszę się zastanowić, w jakim trybie obsadzane są i były stanowiska państwowe na każdym szczeblu administracji? Chcę jeszcze przypomnieć starą prawdę, iż każdy chce pracować z przyjaciółmi, bo wtedy można mówić o rezultatach działania i sukcesie. Jeśli tego nie ma, to wysoki urzędnik musi być czujny jak myszka, której trudno określić, z której strony pojawi się kot. Co oznacza ciągłe marnowanie czasu i niemoc intelektualną.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane