statystyki

Gdański sąd rozpozna sprawę Amber Gold

17.08.2015, 13:09; Aktualizacja: 21.08.2015, 09:14

Sąd Najwyższy nie uwzględnił wniosku Sądu Okręgowego w Gdańsku, który chciał, aby sprawę Amber Gold przekazano do zbadania innemu sądowi.

Reklama


SN uznał, że wniosek gdańskiego sądu jest niezasadny, gdyż w badanym przypadku nie zachodzi żadna z przesłanek określonych w art. 37 kodeksu postępowania karnego. Stanowi on, że do przeniesienia postępowania może dojść w sytuacji, gdy cały sąd jest niewłaściwy do orzekania albo gdy zachodzą uzasadnione obawy o bezstronne rozpoznanie sprawy przez sąd właściwy. SN podkreślił, że wyjątkowe zainteresowanie aferą ze strony opinii publicznej i mediów ani hipotetyczna obawa przed niekorzystnymi opiniami społeczeństwa nie tłumaczyłoby przekazania sprawy sądowi równorzędnemu.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • paparazzi(2015-08-19 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    skorumpowany Sad w Gdansku sam chce aby inni zbadali i wydali wyrok ! a tu SN - nie !! jaki syf panuje w tej POlsce ! a ludzi za grosze sadzaja do pudla, dlugo ta farsa ma jeszcze trwac... chodcie na referenda i wybory b8o tylko tak mozna to bydlo pogonic !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama